Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

Bez strat energii – bezpośrednie ciepło przyjazną środowisku alternatywą dla centralnego ogrzewania

Elektryczne urządzenia grzewcze – piece akumulacyjne, konwektory i promienniki – to doskonałe rozwiązanie do ogrzewania pomieszczeń, które nie posiadają instalacji centralnego ogrzewania. Elektryczne urządzenia sprawdzą się również jako ogrzewanie uzupełniające lub przejściowe w chłodniejsze dni. Kompaktowe, bardzo łatwe w montażu i eksploatacji, działające szybko i wydajnie, a co równie ważne przy obecnych cenach energii, wbrew pozorom także oszczędnie. Dodatkowo, wykorzystanie „zielonej” energii elektrycznej pozwala stworzyć ekonomiczny i przyjazny środowisku system grzewczy.

Bez strat energii - bezpośrednie ciepło przyjazną środowisku alternatywą dla centralnego ogrzewania
Bez strat energii - bezpośrednie ciepło przyjazną środowisku alternatywą dla centralnego ogrzewania

Elektryczne urządzenia grzewcze działają godnie z prostą zasadą: energia elektryczna jest zamieniana na ciepło bez żadnych strat. Zużycie energii zależy od mocy grzewczej urządzenia, dziennego czasu ogrzewania i ceny energii elektrycznej. Ponieważ urządzenia te są wyposażone w inteligentny system sterowania, pobierają energię tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Łatwy i szybki montaż, brak konieczności posiadania komina, kotłowni czy zbiorników na paliwa stałe sprawia, że mogą być montowane praktycznie w każdym pomieszczeniu – niezbędny jest jedynie dostęp do źródła zasilania.

W dobie trwającej transformacji energetycznej, przy niewielkich nakładach inwestycyjnych i wykorzystaniu „zielonej” energii elektrycznej, można stworzyć ekonomiczny i przyjazny środowisku system grzewczy – bez pyłu, popiołu, sadzy i uciążliwego zapachu.

Zalety pieców akumulacyjnych

Oszczędne ogrzewanie akumulacyjne ma od lat wielu zwolenników. Energia elektryczna pobrana podczas trwania tańszej taryfy energetycznej akumulowana jest w rdzeniu urządzenia, a następnie cicho oddawana do pomieszczenia przy współpracy z wentylatorem. Dzięki nowoczesnym technologiom współczesne piece są nawet o 20 proc. wydajniejsze niż starsze modele.

Przyjazne dla środowiska izolacje minimalizują straty cieplne. Z kolei wkłady akumulacyjne o dużej pojemności cieplnej, grzałki ze stali nierdzewnej oraz szereg regulatorów i sterowników pogodowych stanowią o uniwersalności pieców akumulacyjnych. Koszty ogrzewania można łatwo i dokładnie wyliczyć poprzez licznik energii elektrycznej a same urządzenia nie wymagają kosztownych przeglądów i konserwacji. Do niedawna piece akumulacyjne były kojarzone z urządzeniem o dużych rozmiarach, które musi stać na podłodze. Tymczasem w tej chwili dostępne są zarówno modele standardowe, jak i płaskie, niskie, wiszące, które zaprojektowano z myślą o nietypowych miejscach czy wnękach.

Przykładem klasycznego dynamicznego pieca akumulacyjnego Stiebel Eltron jest seria standard SHF. To kompaktowe urządzenia grzewcze nowej generacji, które imponują energooszczędną pracą oraz komfortem cieplnym. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu inteligentnej automatyki ładowania C-Plus Technology, która nieustannie analizuje wszystkie parametry i czuwa nad docelowym poziomem naładowania. Oprócz tego SHF posiadają adaptacyjny regulator temperatury pomieszczenia wyposażony w algorytmy „uczenia się”. Jego panel sterowania jest bardzo intuicyjny i łatwy w obsłudze, a programator tygodniowy i funkcja wykrywania otwartych okien zapewniają najwyższy komfort i mniejsze straty energii.

Seria Stiebel Eltron SHS to kompaktowe piece akumulacyjne nowej generacji będące płaskim wariantem modeli SHF. Dzięki zmniejszonej głębokości 21,8 cm szczególnie polecane są do montażu ściennego. Tak zamontowane urządzenie wspaniale współgra z nowoczesnymi oraz klasycznymi wnętrzami. Dostępna jest także wersja Stiebel Eltron SHL, która charakteryzuje się obniżoną wysokością (49 cm) do montażu stojącego lub na ścianie.

Wszystkie modele przeznaczone są do zastosowania zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach.

Konwektory wiszące

Konwekcja to samoistna wymiana ciepła, w której cieplejsze powietrze unosi się ku górze. Grzałka zainstalowana wewnątrz grzejnika konwektorowego utrzymuje naturalną cyrkulację ciepła i w efekcie szybko ogrzewa pomieszczenie.

Stiebel Eltron CON Premium to elektryczne grzejniki konwektorowe, które sprawdzają się świetnie w dobrze izolowanych budynkach, a także jako ogrzewanie uzupełniające i przejściowe w chłodniejsze dni. Ogrzewają powietrze poprzez naturalną konwekcję, co oznacza, że ciepło emitowane jest równomiernie i bezszelestnie w całym pomieszczeniu. Urządzenia łączą komfort cieplny z atrakcyjnym wzornictwem dopasowanym do nowoczesnych oraz tradycyjnych wnętrz.

Konwektory posiadają nowoczesny, adaptacyjny regulator temperatury pomieszczenia z algorytmami „uczenia się”. Intuicyjny panel sterowania z czytelnym ekranem LCD umożliwia precyzyjną kontrolę temperatury pomieszczenia z dokładnością do 0,5°C. Posiada on również programator tygodniowy, wyłącznik czasowy i funkcję wykrywania otwartych okien, które oprócz wysokiego komfortu cieplnego, zapewniają oszczędność energii. Mogą być montowane w miejscach o podwyższonej wilgotności (IP24).

Jeśli w pomieszczeniu jest niewiele miejsca, a potrzeba wydajnego grzejnika elektrycznego, to idealne będą konwektory Stiebel Eltron CWM P i CWM U. Dzięki wyjątkowo smukłej konstrukcji dyskretnie integrują się z otoczeniem, co sprawia, że jest to doskonała propozycja również do małych pomieszczeń. Zapewniają doskonały komfort cieplny choć mają zaledwie 10 cm głębokości. Dla osób poszukujących wszechstronnego grzejnika elektrycznego, który nie będzie zawieszony na ścianie, to doskonałym wyborem jest model CWM M-F. Konstrukcja ustawiana na nóżkach z kółkami sprawia, że ten niewielki konwektor może być używany praktycznie wszędzie.

Ciekawym rozwiązaniem cechuje się model konwektora wiszącego Stiebel Eltron z technologią Dual Therm CND. Łączy on zasadę konwekcji z zastosowaniem promiennika, który wytwarza ciepło, emitując promieniowanie. Oba zjawiska mają miejsce codziennie w środowisku naturalnym. Słońce promieniując, ogrzewa Ziemię, a ta ogrzewa niższe warstwy powietrza, które poprzez konwekcję unoszą się do góry. Ich połączenie daje spektakularny efekt. Konwektory CND oferują bardzo wysoki komfort cieplny, przy jednoczesnym szybszym nagrzewaniu pomieszczenia oraz niższym zużyciu energii. Tego typu rozwiązanie jest doskonałe do dobrze izolowanych, nowych oraz modernizowanych budynków.

Wiszący ogrzewacz szybkonagrzewający Stiebel Eltron CK Premium to nowoczesne urządzenie, którego konstrukcja zoptymalizowana została pod kątem niskiej emisji dźwięku. Urządzenie wyposażono w bardzo wydajny cichobieżny wentylator. Dodatkowo posiada on tryb „silent mode”, w którym można zredukować moc ogrzewacza oraz prędkość wentylatora. W ten sposób CK Premium staje się jednym z najcichszych urządzeń w swojej klasie (49 dB) i jest przy tym wystarczająco wydajne, żeby bez problemu ogrzać całe pomieszczenie. CK Premium imponuje wydajną pracą oraz urzeka nowoczesnym, eleganckim wzornictwem podkreślonym przez aluminiowy panel przedni.

Dla poszukujących grzejnika elektrycznego do szybkiego ogrzewania pomieszczeń idealny będzie model Stiebel Eltron CK Trend LCD. To niewielkie urządzenie pracuje niezwykle wydajnie, a przy tym do jego montażu nie ma prawie żadnych wymagań. Wystarczy po prostu zawiesić je na ścianie i podłączyć
do zasilania.

Na taras i do werandy

Kwarcowy promiennik podczerwieni Stiebel Eltron IW wytwarza energię cieplną emitowaną wydajniej niż w przypadku tradycyjnych grzejników. Błyskawicznie podnosi temperaturę w pomieszczeniu, dlatego nie jest konieczne jego wcześniejsze nagrzewanie. Urządzenie charakteryzuje się bezszelestną pracą z przyjemnym promieniującym ciepłem, które można poczuć niemal natychmiast po włączeniu. Promiennik IW jest bardzo wszechstronny i można go używać praktycznie wszędzie. Ogrzeje nie tylko rzadziej używaną łazienkę, czy zadaszony taras, ale również miejsca, które trudniej ocieplić w sposób tradycyjny: werandę czy ogród zimowy.

STIEBEL ELTRON POLSKA SP Z O O
Działkowa 2
02-234 Warszawa
tel. 223956716
www:stiebel-eltron.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz