Reklama
https://homecomfort.com.pl/

Energa sprzedaje coraz więcej energii elektrycznej z OZE

Energa Obrót, spółka zależna Energi z Grupy ORLEN, konsekwentnie zmierza w kierunku zielonej transformacji. W 2023 roku już blisko połowa energii elektrycznej sprzedanej przez spółkę pochodziło z odnawialnych źródeł. To wzrost o ponad 9 punktów procentowych w stosunku do 2022 roku.

Energa sprzedaje coraz więcej energii elektrycznej z OZE
Energa sprzedaje coraz więcej energii elektrycznej z OZE

Energa Obrót opublikowała coroczny raport na temat struktury paliw i innych nośników energii pierwotnej zużytej do wytworzenia sprzedanej energii elektrycznej. Dane pokazują, że coraz więcej energii elektrycznej sprzedawanej przez spółkę pochodzi ze źródeł OZE, w tym m.in. blisko 22% z energii wiatrowej, a prawie 20% z energii słonecznej.

Ten wynik potwierdza słuszność wejścia Energi Obrotu na drogę transformacji energetycznej. Coraz większy udział energii odnawialnej w naszym portfolio pokazuje też, że klienci spółki są zainteresowani zakupem zielonego prądu. Energa Obrót wychodzi naprzeciw tym potrzebom, wprowadzając nie tylko ekooferty dotyczące sprzedaży certyfikowanej energii elektrycznej z OZE, ale także np. produkty efektywnościowe, dając klientom cały wachlarz możliwości działania w tym obszarze – mówi Jarosław Wróbel, prezes Zarządu Energi Obrotu.

W 2023 roku procentowy udział energii odnawialnej sprzedawanej przez spółkę wyniósł 49,52 proc., w 2022 roku 40,22 proc., w 2021 roku 35,16 proc., a w 2020 roku 32,69 proc.

Działania zgodne ze Strategią Grupy ORLEN

Energa, jako część koncernu multienergetycznego, prowadzi działania wpisujące się w zaktualizowaną Strategię Grupy ORLEN do 2030, której jednym z priorytetów jest rozwój i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Zgodnie z aktualizacją, do końca bieżącej dekady koncern będzie dysponować odnawialnymi źródłami energii o mocy 9 GW. Wśród nich znajdą się m.in. morskie i lądowe farmy wiatrowe, fotowoltaika, a także jednostki wytwórcze na biogaz i biometan.

 

Źródło: energa.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz