Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

Energia PV a magazyny energii: czy to idzie w parze?

HOME STAR Sp. z o.o: polska firma specjalizująca się w hurtowej sprzedaży komponentów fotowoltaicznych (pod brandem SOLFLEX), oraz pomp ciepła (THERMATEC). W ich zasobach znajdują się wyłącznie wykwalifikowani specjaliści z wieloletnim doświadczeniem. Firma posiada swoją siedzibę w Katowicach, ale zasięgiem swoich działań obejmuje całą Polskę.

Energia PV a magazyny energii: czy to idzie w parze?
Energia PV a magazyny energii: czy to idzie w parze? [źródło: www,homestar.pl]

Więcej o oferowanych rozwiązaniach na stronie: homestar.pl/oferta

Ekonomia energetyczna to zagadnienie, które jest w dobie kryzysu energetycznego tematem niezwykle palącym. Rozwiązania polegające na kombinowanym wykorzystywaniu energii PV z magazynami energii to rozwiązanie mające zarówno przeciwników, jak i zwolenników – zwłaszcza za naszą zachodnią granicą.

Czym są tzw. magazyny energii?

Są to akumulatory przeznaczone do fotowoltaiki, które kumulują nadwyżki energetyczne dostarczane podczas dziennego trybu pracy paneli PV. Ich zadaniem jest również dostarczanie energii w trybie awaryjnym. W Polsce, zainteresowanie takimi rozwiązaniami jest relatywnie niskie, co jest spowodowane korzystnymi modelami rozliczeń z magazynowania energii w sieci, a także urzędowe regulowane ceny energii. Jednak czy ten trend utrzyma się w nadchodzącym 2023 roku oraz kolejnych latach?

Od roku 2024 planowane jest “urynkowienie” cen energii oraz likwidacja taryf jako podstawy rozliczania, co z pewnością wpłynie na duże zainteresowanie zarządzaniem energii w polskich gospodarstwach domowych. Spodziewany jest wówczas wzrost opłacalności magazynów energii, a co za tym idzie, wzrost ich cen. Czy zatem warto interesować się takim rozwiązaniem już teraz? Zdecydowanie TAK – jeżeli posiadamy na to oszczędności i chcemy zaoszczędzić z zapasem na kolejne lata.

Podsumowując, jakie są korzyści inwestycji w magazyny energii?

  • Zmagazynowane nadwyżki można sprzedawać do sieci energetycznej, po stawce hurtowej ustalanej na giełdzie energii,
  • Nie grozi nam blackout spowodowany mrozem, lub letnim nadmiarem podaży energii elektrycznej (obciążenia wynikające ze wzrastającym wykorzystywaniem instalacji klimatyzacyjnych),
  • Zmniejszenie kosztów nawet do 35% w trybie awaryjnym (omijając komercyjną sieć energetyczną),
  • Możliwe funkcjonowanie nawet bez podłączenia do sieci (tzw. off-grid)

Podsumowując: czy warto inwestować już teraz w magazyn energii, posiadając instalację PV? Odpowiedź brzmi: tak, jeżeli dysponujemy odpowiednią ilością środków i możemy sobie pozwolić na inwestycję o długotrwałej stopie zwrotu. Tak, jeżeli nasze gospodarstwo domowe ma bardzo duże zapotrzebowanie energetyczne i z naszych wyliczeń wynika, że jest to opłacalne. I również tak, jeżeli chcemy jak najbardziej uniezależnić się od komercyjnego dostawcy.

Masz dylemat, czy takie rozwiązanie jest dla Ciebie lub Twojej firmy opłacalne? Firma Home Star Sp. z o. o. jest nie tylko dostarczycielem kompleksowych rozwiązań PV, ale również zawsze chętnie doradzi najkorzystniejsze rozwiązanie w tym zakresie na podstawie dokładnych wyliczeń zapotrzebowania energetycznego.

Zaufaj nam i wejdź na homestar.pl, aby poznać więcej szczegółów!

Źródło: homestar.pl

Home Star Sp. z o.o.
Misjonarzy Oblatów MN 20A,
40-129 Katowice
tel. biuro: (+48) 32 722 02 03
tel. sprzedaż:(+48) 533 222 223
e-mail: [email protected]
www.homestar.pl
https://www.facebook.com/homestarfotowoltaika/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz