Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

Rodzaje klimatyzatorów i ich przeznaczenie

Aktualnie na rynku dostępny jest szeroki wybór klimatyzatorów, które są w stanie dopasować się do różnych przestrzeni, dzięki swojej budowie oraz przeznaczeniu montażowemu. Dodatkowym atutem jest również ich wygląd, gdyż większość jednostek posiada nowoczesny design. W związku z tym, każda zainteresowana zakupem osoba jest w stanie znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla siebie.

Rodzaje klimatyzatorów i ich przeznaczenie
Rodzaje klimatyzatorów i ich przeznaczenie [źródło: www.eploo.pl]

Najpopularniejszym typem klimatyzatora jest split, składający się z dwóch jednostek – wewnętrznej oraz zewnętrznej. Stosuje się go najczęściej w budynkach mieszkalnych, gdyż jest bardzo wydajny, posiada niewielkie rozmiary oraz nie generuje dużego hałasu ze względu na umiejscowienie najgłośniejszych elementów tj. wentylator oraz sprężarka, w jednostce zewnętrznej. Ponadto, splity można podzielić na kilka kategorii w zależności od miejsca montażu jednostki wewnętrznej.

Klimatyzatory ścienne, jak sama nazwa wskazuje montuje się bezpośrednio na ścianach. Cechuje je elegancki design, małe rozmiary, wysoka wydajność oraz cicha praca. W okolicy ścian tzn. w jej dolnych częściach montuje się również klimatyzatory konsolowe, które sprawdzają się dobrze w pomieszczeniach komercyjnych. Natomiast montaż klimatyzatorów kasetowych czy kanałowych dedykowany jest do montażu w dużych obiektach w systemach sufitów podwieszanych. Są niezwykle praktyczne, ponieważ nie zajmują powierzchni użytkowej oraz są mało widoczne dla użytkowników. Z kolei w przypadku wysokich pomieszczeń dobrze sprawdzą się klimatyzatory podsufitowe, montowane bezpośrednio na konstrukcji stropu, co zapewnia równomierny przepływ powietrza. Klimatyzatory przypodłogowe można zamontować we wnękach oraz rogach pomieszczeń. Sprawia to, że świetnie wkomponowują się w design wnętrza.

Poza splitem, wyróżnia się również podobnie do niego działający multisplit, w którym można zamontować kilka jednostek wewnętrznych. Pozwala to na chłodzenie kilku pomieszczeń za pośrednictwem jednej instalacji. Taki system znajduje zastosowanie szczególnie w dużych obiektach. Jednak, gdy z różnych przyczyn montaż systemu split bądź multi-split nie jest wykonalny, można zdecydować się na urządzenie typu monoblok. Jest ono ciche i zajmuje mało miejsca, ale cechuje je dość wysoka cena oraz stosunkowo niższa wydajność w porównaniu do urządzeń ww. typów.

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o naszych korzystnych ofertach. Sprawdź naszą ofertę na www.eploo.pl  oraz  https://www.facebook.com/eploopl

Źródło: eploo.pl

Eploo Sp. z o.o.
Mazowiecka 11/49,
00-052 Warszawa
tel. 571500336
e-mail: [email protected]
www.eploo.pl
https://www.facebook.com/eploop

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz