Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Ecophon rozbudowuje zakład produkcyjno-magazynowy w Gliwicach. Inwestycję realizuje Commercecon

Saint-Gobain Ecophon, marka należąca do globalnie działającej grupy Saint-Gobain, rozbudowuje zakład produkcyjno-magazynowy na południu Polski. Do końca tego roku stanie w Gliwicach hala przemysłowa o łącznej powierzchni 11 tys. mkw. Realizację swojej nowej inwestycji, której wartość szacowana jest na 7 mln euro, firma powierzyła generalnemu wykonawcy Commercecon, z którym współpracowała już w przeszłości.

Ecophon rozbudowuje zakład produkcyjno-magazynowy w Gliwicach. Inwestycję realizuje Commercecon
Ecophon rozbudowuje zakład produkcyjno-magazynowy w Gliwicach. Inwestycję realizuje Commercecon

Zakład produkcyjno-magazynowy Saint-Gobain Ecophon w Gliwicach, którego rozbudowa o nową halę właśnie trwa, powstał w 2008 r. W pracach budowlanych uczestniczyła firma Commercecon.

Byliśmy wówczas odpowiedzialni za projekt obudowy hali, a także za dostawę i montaż konstrukcji stalowej oraz obudowę ścian i pokrycie dachu. Tym razem, globalnie działająca grupa Saint-Gobain, do której należy marka Ecophon, powierzyła nam kompleksową realizację swojej kolejnej inwestycji. Odbieramy to jako wyraz uznania dla naszych wcześniejszych działań dla klienta, a także jako docenienie naszej ciężkiej pracy w sektorze budownictwa przemysłowego w ostatnich latach – tak nawiązanie współpracy komentuje Marcin Wojcieszek, Dyrektor ds. realizacji Commercecon.

Nowy projekt obejmuje budowę hali magazynowo-produkcyjnej o powierzchni 11 tys. mkw. z wiatą nad strefą załadunku oraz wykonanie kompleksowej infrastruktury technicznej. Ponadto zostaną wprowadzone zmiany w obecnie istniejącej części zakładu – mowa o przebudowie budynku biurowego, który po zakończeniu budowy zyska 150 mkw. nowocześnie zaprojektowanej przestrzeni. Inwestycja w nowy obiekt oraz otwarta w ostatnim czasie nowa linia produkcyjna w istniejącym już zakładzie pozwolą Saint Gobain Ecophon zwiększyć dotychczasowe moce produkcyjne, dzięki czemu firma będzie w stanie jeszcze lepiej odpowiadać na dynamicznie rosnące potrzeby rynkowe.

Współpraca zakłada także zagospodarowanie terenu wokół budynku – powstaną drogi wewnętrzne, miejsca parkingowe oraz tereny zielone, wszystko połączone ze sobą w sprawnie działający ekosystem, spełniający wysokie wymagania zrównoważonego budownictwa. Nie mogło być inaczej, w końcu grupa Saint-Gobain – lider w dziedzinie lekkiego i zrównoważonego budownictwa, w zeszłym roku zobowiązała się do osiągnięcia neutralności węglowej do 2050 roku.

Commercecon

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz