Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

Hybrydowe grzejniki Jaga – przyszłość ogrzewania

Zmiany klimatu i ewolucja technik budowlanych wymagają nowych ekologicznych rozwiązań w zakresie ogrzewania, chłodzenia i wentylacji. Hybrydowe rozwiązania marki Jaga to teraźniejszość, która jest przyszłością.

Hybrydowe grzejniki Jaga – przyszłość ogrzewania
Hybrydowe grzejniki Jaga – przyszłość ogrzewania [Źródło: jagapolska.com.pl]

W obliczu zmian klimatycznych, w ślad za innowacjami w technologii i budownictwie, potrzebujemy nowoczesnych rozwiązań grzewczych. Takich, które są najlepsze dla użytkowników oraz dobre dla ogólnie pojętego klimatu. Mając do dyspozycji rozwiązania takie jak pompy ciepła czy kotły kondensacyjne powinniśmy stosować bardziej ekologiczne urządzenia i w pełni wykorzystywać ich możliwości.

Z myślą o nowoczesnych, niskotemperaturowych instalacjach, już kilkadziesiąt lat temu Jaga zaczęła tworzyć grzejniki hybrydowe z funkcją chłodzenia, które zapewniają znakomity komfort cieplny przy niskiej temperaturze wody, odświeżający chłód bez kondensacji, a nawet wentylację.

Precyzyjne, wysokowydajne i dynamicznie działające jednostki wyposażone są obecnie w system DBH. W skrócie tym DB oznacza Dynamic Boost, czyli znaczne zwiększenie mocy grzejnika przy pomocy doładowania wentylatorowym modułem sterowanym mikroprocesorem, natomiast H to Hybrid – czyli podwójna funkcjonalność, w tym przypadku ogrzewanie i chłodzenie pasywne.

Dlaczego warto stosować grzejniki hybrydowe Jaga? Przede wszystkim hybrydy belgijskiego producenta oferują wydajne i bezproblemowe ogrzewanie przy najniższych temperaturach zasilania. Po drugie zapewniają energooszczędne pasywne chłodzenie w połączeniu z dowolną pompą ciepła, która może dostarczać wodę chłodzącą.

Wreszcie zaś jedno funkcjonalne urządzenie zamiast dwóch osobnych (grzejnik + klimatyzator) to czysty zysk dla użytkownika: mniejsze koszty wytworzenia i zakupu, ekonomiczne użytkowanie przez cały rok, oszczędność miejsca, kompaktowe wymiary urządzeń itp. To korzyść również dla Planety (mniejsze zużycie materiałów, tańszy recykling).

Grzejniki hybrydowe to kierunek, w którym firma Jaga od lat konsekwentnie podąża. Pasywne chłodzenie dotychczas obecne w kilku modelach teraz będzie dostępne w jeszcze większym asortymencie urządzeń.

Obecnie w moduły DBH można wyposażyć grzejniki z gamy Strada, Tempo i Linea Plus, a funkcję hybrydową zyskały również takie modele jak Vertiga i Mini Canal. Ponadto z opcją chłodzenia aktywnego i pasywnego dostępne są modele: Clima Canal, Briza oraz Freedom.

Grzejniki z funkcją klimatyzacji, podobnie jak klimatyzowane auta, wkrótce będą obowiązującym standardem. W krajach takich jak USA czy Australia już od dawna sprzedajemy tylko grzejniki hybrydowe. W Polsce inwestorzy biurowi i właściciele apartamentów również coraz częściej wybierają nasze kanałowe hybrydy. Multifunkcjonalne urządzenia w kontrolowany sposób grzeją, chłodzą i wentylują pomieszczenia, zapewniając możliwie najlepszy komfort – uważa Dariusz Majchrzak z Jaga Polska.

Źródło: Jaga

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz