.
Reklama
oknonet.pl
.

Saint-Gobain inwestuje w fotowoltaikę zintegrowaną z budynkiem

Saint-Gobain i producent modułów solarnych, firma Megasol, ogłaszają nawiązanie strategicznego partnerstwa. Partnerstwo umożliwia firmie Saint-Gobain rozszerzenie oferty zrównoważonych rozwiązań fasadowych i zdobycie pozycji wiodącego dostawcy systemów BIPV w Europie, które są jednym z najszybciej rozwijających się segmentów w branży fasad. W zamian firma Megasol zyskuje dostęp do bazy klientów Saint-Gobain.

Saint-Gobain inwestuje w fotowoltaikę zintegrowaną z budynkiem
Saint-Gobain inwestuje w fotowoltaikę zintegrowaną z budynkiem

W ramach zawartego porozumienia o partnerskiej współpracy Grupa Saint-Gobain nabyła mniejszościowy udział w jednostce biznesowej Megasol, która opracowuje i produkuje zintegrowane z budynkiem systemy fotowoltaiczne w zakładzie w Deitingen w Szwajcarii.

Reklama
oknonet.pl

Rozwiązania BIPV wnoszą znaczący wkład w zrównoważone budownictwo i dekarbonizację poprzez bardzo wydajną produkcję energii na dachach i pionowych elewacjach budynków. Właściciele budynków mogą nie tylko spełnić obecne i przyszłe wymagania regulacji energetycznych i zwiększyć własną efektywność energetyczną, ale także generować dodatkowe przychody poprzez wprowadzanie wytworzonej energii elektrycznej do sieci.

Dzięki estetycznemu wzornictwu produktów Megasol oraz ich produkcji umożliwiającej całkowite dostosowanie do indywidualnych potrzeb klienta przy jednoczesnym zachowaniu skali przemysłowej, rozszerzamy zakres naszych zastosowań, znacząco zwiększając ofertę Saint-Gobain w zakresie kompleksowych rozwiązań fasadowych – mówi Patrick Maier, CEO Saint-Gobain Szwajcaria.

Strategia zrównoważonego rozwoju, ogromne doświadczenie w dziedzinie szkła i powłok zewnętrznych budynków, a także obecność na całym świecie czynią Saint-Gobain idealnym partnerem do szybkiego zwiększenia skali naszej działalności w zakresie aktywnych fotowoltaicznych materiałów budowlanych – mówi Markus Gisler, CEO firmy Megasol.

Partnerstwo to wzmocni ofertę Saint-Gobain w obszarze zrównoważonych rozwiązań fasadowych, która jest zróżnicowana w zależności od kraju. Tego typu systemy wykańczania fasad zapewniają wysoką efektywność i mniejszy ślad węglowy dzięki obniżonej ilości wbudowanych emisji CO2 i niższemu zapotrzebowaniu na energię podczas eksploatacji budynku.

Inwestycja ta jest zgodna z planem strategicznym “Grow & Impact” Grupy, mającym na celu dalsze umacnianie się na pozycji lidera w dziedzinie lekkiego i zrównoważonego budownictwa. Orientacja na dostarczanie rozwiązań zapewniających zrównoważony rozwój i efektywność to drugi filar w strategii firmy, która stara się odpowiadać kompleksowo na konkretne potrzeby, oferując zintegrowane systemy, nie zaś pojedyncze produkty.

Projektujemy rozwiązania, kładąc szczególny nacisk na niski ślad węglowy, dbamy o obieg zamknięty, stawiamy na recykling, a każda z naszych propozycji musi dbać o komfort, zdrowie i bezpieczeństwo, nie pomijając kwestii nie mniej istotnej – estetyki, która jest szczególnie ważna i zauważalna w przypadku rozwiązań fasadowych – mówi Michał Ciesielski, Dyrektor Marki, Komunikacji i Cyfryzacji Saint-Gobain w Polsce.

Firma nie zwalnia tempa i oprócz zawierania porozumień z dostawcami innowacyjnych, proekologicznych rozwiązań z obszaru energetyki, jak choćby ogłoszona ostatnio współpraca z Tion Renewables AG w zakresie zakupu zielonej energii wiatrowej, nieustannie rozwija portfolio wysokowydajnych rozwiązań fasadowych (w tym przeszkleń), które mają znaczący wpływ na energooszczędność obiektów oraz obniżenie ich wbudowanego i operacyjnego śladu węglowego.

Do produkcji na skalę przemysłową trafiły w ostatnim czasie dwa produkty, będące kamieniem milowym na drodze do transformacji klimatycznej sektora budowlanego – lekkie pakiety trzyszybowe CLIMATOP® XN LIGHT z powłoką niskoemisyjną oraz nowe szkło bazowe ORAÉ® o najniższym na rynku śladzie węglowym „low-carbon glass”, które znajdzie zastosowanie w linii przeciwsłonecznego szkła fasadowego COOL-LITE® XTREME. Oba rozwiązania produkowane przy zwiększonym udziale stłuczki szklanej pozwalają obniżyć emisyjność zakładów, a także samych budynków przy zachowaniu najlepszych parametrów technicznych.

Źródło: saint-gobain.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz