Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

Wiceminister klimatu i środowiska na targach EcoFair

Wiceminister klimatu i środowiska Małgorzata Golińska, 4 października 2022 r., przewodniczyła misji polskich przedsiębiorców skupionych w programie Greenevo do Serbii.

Wiceminister klimatu i środowiska na targach EcoFair
Wiceminister klimatu i środowiska na targach EcoFair Źródło: gov.pl

Wiceminister klimatu i środowiska Małgorzata Golińska wraz z wicepremier, minister energii i górnictwa w rządzie Republiki Serbskiej Zoraną Mihajlović oraz minister ochrony środowiska Ireną Vujowić, wzięła udział w uroczystej ceremonii otwarcia targów EcoFair w Belgradzie.

 

Poparcie dla procesu akcesyjnego

Podczas swojego wystąpienia wiceminister Golińska wyraziła poparcie dla procesu akcesyjnego Serbii do Unii Europejskiej. Podkreśliła również, że jesteśmy gotowi dzielić się naszymi doświadczeniami płynącymi z pełnego członkostwa we wspólnocie, także w sprawach związanych z transformacją obszarów węglowych czy zwiększaniem udziału OZE w miksie energetycznym.

Współpracy pomiędzy ministerstwami

Podczas spotkania z wicepremier Zoraną Mihajlović, wiceminister Małgorzata Golińska rozmawiała o  współpracy pomiędzy ministerstwami w zakresie sprawiedliwej transformacji energetycznej, a także polskich doświadczeniach na drodze do zrównoważonego rozwoju. Na przykładzie rządowych programów Czyste Powietrze, Mój Prąd i Moja Woda, wiceminister Golińska przedstawiła sposoby, jakimi w Polsce radzimy sobie ze środowiskowymi wyzwaniami. Zwróciła również uwagę na to, że Polska ma ponad stuletnie doświadczenie w ochronie przyrody, prowadząc wielofunkcyjnie zrównoważoną gospodarkę leśną na przeszło 30 proc. obszarów naszego kraju, co pozwala nam skutecznie chronić gatunki.

Prezentacja technologii

Na targach EcoFair firmy z programu Greenevo zaprezentowały swoje technologie podczas polsko-serbskiego forum gospodarczego, zorganizowanego przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, we współpracy z Ambasadą RP w Belgradzie i Serbską Izbą Przemysłową. Forum zostało zainaugurowane przez wiceminister ochrony środowiska Republiki Serbii Sandrę Dokić, wiceminister klimatu i środowiska Małgorzatę Golińską oraz Ambasadora RP w Republice Serbii Rafała Perla.

Źródło: gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz