Reklama
http://www.multitherma.com/

Photon Energy uruchamia w Australii elektrownie fotowoltaiczne o łącznej mocy 14,6 MWp

Grupa Photon Energy z siedzibą główną w Amsterdamie, dostarczająca rozwiązania w zakresie energii słonecznej i czystej wody na całym świecie poinformowała o uruchomieniu w Australii elektrowni fotowoltaicznych na skalę przemysłową o łącznej mocy 14,6 MWp.

Photon Energy uruchamia w Australii elektrownie fotowoltaiczne o łącznej mocy 14,6 MWp
Photon Energy uruchamia w Australii elektrownie fotowoltaiczne o łącznej mocy 14,6 MWp [Źródło: photonenergy]

Elektrownie zlokalizowane w miejscowości Leeton w Nowej Południowej Walii powiększą moc portfela grupy w Australii do 14,7 MWp oraz moc portfela własnych elektrowni fotowoltaicznych do 89,3 MWp.

Uruchomienie pierwszej elektrowni na skalę przemysłową w Australii to kolejny kamień milowy dla Photon Energy Group w zakresie zmniejszania sezonowości przychodów spółki związanych z wytwarzaniem energii elektrycznej na całym świecie. Działania handlowe naszego zespołu w Australii torują drogę do zwiększenia ilości aktywów grupy na rynku europejskim oraz światowym. Jesteśmy dumni z ich dokonań. To ważny krok w kierunku realizacji naszej strategii. – powiedział Michael Gartner , CTO Photon Energy Group.

Elektrownia w Leeton znajduje się na obszarze pola irygacyjnego Murrumbidgee, słynącego z produkcji wina i owoców cytrusowych. To również obszar znacznego zużycia energii elektrycznej, która od lat generowana była przez duże elektrownie węglowe oddalone o setki kilometrów.

Elektrownie wykorzystują dwustronne moduły fotowoltaiczne zamontowane na jednoosiowych trackerach i połączone są z siecią Essential Energy jako dodatkowy generator. Oczekiwana produkcja czystej energii elektrycznej rocznie to 27,8 GWh.

Wyprodukowana energia wraz z certyfikatami generacji na dużą skalę (large-scale generation certificate, LGC) zostanie sprzedana na krajowym rynku energii elektrycznej w Australii na zasadach ogólnych.

Oznacza to, iż spółka nie zawarła umów zakupu energii (PPA), jednakże nie wyklucza, że w przyszłości tego typu umowy będą uwzględnione w ramach strategii zarządzania przychodami grupy, obok innych opcji hedgingowych.

Prace związane z przygotowaniem projektu, prace inżynieryjne, budowlane oraz zakup technologii zostały zrealizowane za pośrednictwem spółki zależnej – Photon Energy Engineering Australia, która zapewnia długoterminowy monitoring elektrowni oraz usługi eksploatacyjne i konserwacyjne.

Grupa Photon Energy dostarcza rozwiązania w zakresie energii słonecznej i czystej wody na całym świecie. Usługi związane z energią słoneczną świadczy Photon Energy, który od momentu powstania w 2008 r. zbudował elektrownie słoneczne o łącznej mocy ponad 110 MWp i posiada w swoim portfolio elektrownie o łącznej mocy 89,3 MWp.

Obecnie rozwija projekty o łącznej mocy ponad 540 MWp w Australii, na Węgrzech, w Polsce i Rumunii oraz świadczy usługi zarządzania i utrzymania dla projektów o łącznej mocy ponad 300 MWp na całym świecie.

Źródło: photonenergy

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz