Reklama
https://h2poland.com.pl/

SunRoof laureatem Startupów Pozytywnego Wpływu 2021

SunRoof,  startup tworzący najefektywniejsze dachy solarne 2w1 oraz platformę do zarządzania energią, został wyróżniony w raporcie Kozminski Business Hub „Startupy Pozytywnego Wpływu. Radykalna innowacja społeczna”. Działania firmy doceniono w kategorii „Pozytywne technologie”.

SunRoof laureatem Startupów Pozytywnego Wpływu 2021
SunRoof laureatem Startupów Pozytywnego Wpływu 2021 [Źródło: sunroof.se]

Raport Startupy Pozytywnego Wpływu to zestawienie startupów, wyróżniających się usystematyzowanym podejściem do zrównoważonego rozwoju, przyjazną dla klimatu ofertą produktową i odpowiednią polityką w różnych obszarach zarządzania, takich jak różnorodność, czy odpowiedzialność w łańcuchu dostaw.

Reklama
oknonet.pl

SunRoof został doceniony za przełomową technologię najbardziej wydajnego i ekologicznego dachu solarnego oraz odważne wprowadzanie wizji świata zrównoważonej energii do kolejnych krajów.

Jak podkreślili autorzy raportu, SunRoof to już bardzo zaawansowany w rozwoju startup, który przenosi szwedzki pomysł na najefektywniejszy dach solarny o najmniejszym śladzie węglowym CO2 do Polski i na cały świat, co jest wyrazem troski o środowisko naturalne i odpowiedzialność za losy przyszłych pokoleń. Celem startupu jest zastąpienie wszystkich dachów dachami solarnymi, które będą produkowały tyle prądu, aby w całości pokryć rosnące zapotrzebowanie mieszkańców naszego globu na energię i zapewnić ekologiczną przyszłość.

SunRoof wspólnie z innowatorami i specjalistami od technologii solarnej buduje świat wolny od energii węglowej i mierzy się z wyzwaniami klimatycznymi. Udowadnia, że postęp technologiczny może mieć pozytywny wpływ na środowisko i swoimi działaniami wpisuje się w nurt polskich startupów, w ramach którego podejmowane są m.in. wyzwania przyjęte przez ONZ w postaci siedemnastu Celów Zrównoważonego Rozwoju.

W raporcie nagradzane są innowacyjne formy przedsiębiorczości skierowanej na rozwiązanie istotnych wyzwań społecznych, podejmowane przez osoby działające z pasją w imię dobra wspólnego, które potrafią doprowadzić do wzrostu wartości organizacji, jakości życia ludzi i środowiska w ramach sfery swojego oddziaływania. Laureatów wybiera specjalnie uformowany Panel Pozytywnych Postaci, składający się z osób poruszających się od lat na skrzyżowaniach różnych światów.

Partnerami raportu są BNP Paribas Bank Polska, Orange Polska oraz Samsung Polska.

Raport Startupy Pozytywnego Wpływu 2021 dostępny jest TUTAJ

Źródło: sunroof.se

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz