Reklama
kongres.energetyka-rozproszona

350 000 modułów w magazynach Corab

350 000 paneli fotowoltaicznych zasiliło magazyny firmy Corab. Gorący, powakacyjny okres montaży może odbywać się w komforcie dostępu do bogatego zapasu modułów solarnych. W ofercie producenta i dystrybutora fotowoltaiki znalazło się również kilka nowinek — wśród nich szeroki asortyment cenionej marki Encor.

350 000 modułów w magazynach Corab
350 000 modułów w magazynach Corab [Źródło: corab.pl]

 

Pokrycie potrzeb rynku ogniw fotowoltaicznych

Gdyby rozłożyć 350 tys. modułów PV obok siebie, to mogą one zająć powierzchnię 70 hektarów. To prawie tyle, ile 100 boisk do piłki nożnej! Gdyby zaś zbudować wielkie schody z modułów ułożonych na przemian pionowo i poziomo, ich wysokość wyniosłaby 188 125 metrów, czyli niemal połowę drogi, jaką trzeba pokonać, aby dostać się na Międzynarodową Stację Kosmiczną ISS. Trzeba przyznać — skala robi wrażenie.

Dopłaty do fotowoltaiki napędzają popyt

Zapotrzebowanie na panele nieustannie rośnie, na co wpływa m.in. popularność rządowego programu dofinansowania – „Mój Prąd”, dzięki któremu inwestorzy indywidualni mogą liczyć na dotacje do mikroinstalacji fotowoltaicznych. Przypomnijmy, że 1 lipca 2021 roku ruszył kolejny nabór wniosków o dotację z NFOŚiGW. Nic więc dziwnego, że panele i inne elementy instalacji fotowoltaicznej sprzedają się bardzo szybko. Tym bardziej cieszą duże dostawy do firmy Corab, które ułatwią inwestorom i wykonawcom montaże systemów PV w całej Polsce.

Szeroki wybór paneli PV

W zasobach i magazynach Corab znalazły się popularne i uznane moduły. Producent systemów fotowoltaicznych i dystrybutor renomowanych marek trzyma rękę na pulsie.

Staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych klientów, inwestorów i partnerów. Dostawy, jakie uzupełniły magazyny naszej firmy, mają znaczenie dla całego rynku fotowoltaiki w Polsce. Z pewnością bogata oferta paneli, jaką dysponujemy, ułatwi zainteresowanym realizację inwestycji. Pomoże również zaprojektować, zaplanować i zrealizować nowe instalacje PV — zarówno te indywidualne np. przy domach jednorodzinnych, jak i w większej skali — farmy fotowoltaiczne, instalacje wielkoskalowe — podkreśla Paweł Wiktorowicz — dyrektor wsparcia sprzedaży firmy. Corab.

Źródło: corab.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz