Reklama
https://homecomfort.com.pl/

Zmodyfikowane taryfy ładowania pojazdów elektrycznych

Elli – dostawca energii i rozwiązań w zakresie ładowania (Grupa Volkswagen), poinformowała, że wprowadza od dziś, czyli 1 czerwca zmodyfikowane, bardziej elastyczne taryfy ładowania. Stawki minutowe zostały zniesione w całej Europie, czas postoju bez opłaty za blokowanie stanowiska dla ładowarek AC zostanie wydłużony, a minimalny okres umowy został znacznie skrócony do jednego miesiąca. Środki te mają pomóc złagodzić korekty cen, które stały się nieuniknione w wyniku wzrostu kosztów.

Zmodyfikowane taryfy ładowania pojazdów elektrycznych
Zmodyfikowane taryfy ładowania pojazdów elektrycznych

Korzyść ze zmienionych zasad ładowania elektryków

Z nowego systemu taryfowego mogą korzystać klienci Elli oraz marek SEAT/CUPRA (Easy Charging), Škoda (Powerpass), Audi (Audi Charging) i Volkswagen (We Charge), a także Volkswagen Samochody Dostawcze. Użytkownicy mają skorzystać teraz ze zmiany naliczania opłat za ładowanie według czasu na ładowanie według zużycia w kilowatogodzinach (kWh). Opłata za blokowanie ładowarki prądu zmiennego AC, będzie naliczana nie po trzech, jak było do tej pory, ale po czterech godzinach. Opłata ta nie będzie pobierana na stacjach ładowania AC między godziną 21 a 9 rano – tu się nic nie zmieniło. Minimalny okres obowiązywania umowy został skrócony z dwunastu miesięcy do jednego lub trzech miesięcy, w zależności od wybranej oferty.

Inni partnerzy mogą skorzystać

Kolejną innowacją jest sieć wyselekcjonowanych partnerów (selected partner network SPN) z dodatkowymi udogodnieniami w zakresie ładowania. Jest ona elementem taryfy dla marek Elli, SEAT, Škoda, Audi i Volkswagen, umożliwia również innym partnerom zaoferowanie niższych stawek za ładowanie, co wcześniej było możliwe tylko dla IONITY. Od 1 czerwca 2023 r. do sieci SPN obok IONITY, włączone są także Ewiva (Włochy), huby ładowania Audi (Niemcy, Szwajcaria) oraz Aral Pulse (Niemcy).

Elli podkreśla, że stara się złagodzić podwyżki cen, które są konsekwencją zwiększonych kosztów operatorów stacji, którzy przenoszą m.in. koszt podwyżki cen energii elektrycznej na Elli. Nowe stawki wchodzą w życie od 1 czerwca 2023 r. i będą obowiązywać nowych klientów na 28 rynkach europejskich. W Polsce miesięczna stawka za średni abonament np. dla marki Skoda została obniżona do 13,99 zł.

Źródło: elektromobilni.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz