Reklama
http://www.multitherma.com/

Bosch inwestuje w edukację przyszłych instalatorów

26 maja br. w siedzibie Bosch w Warszawie odbyła się gala finałowa IX edycji Programu Bosch Termotechnika Szkoli. W tej edycji zostało wyłonionych 15 laureatów, a wśród nich 5 najlepszych otrzymało voucher na kurs oraz egzamin dający uprawnienia wykonywania zawodu instalatora urządzeń grzewczych. Nagrodzonych zostało również 5 najlepszych szkół z całej Polski.

Bosch inwestuje w edukację przyszłych instalatorów
Bosch inwestuje w edukację przyszłych instalatorów

Bosch Termotechnika Szkoli to program edukacyjny prowadzony we współpracy ze szkołami średnimi, kształcącymi na kierunkach: technik gazownictwa, technik urządzeń sanitarnych i na kierunkach pokrewnych. Celem programu jest poszerzanie wiedzy uczniów w zakresie nowoczesnych urządzeń i systemów grzewczych. Uczestnicy zyskują przydatną na rynku pracy wiedzę ekspercką oraz biznesową. Program ma także na celu promocję zawodu instalatora urządzeń grzewczych.

Wierzymy, że edukacja oraz rozwój młodych talentów zaprocentuje dla nich jeszcze lepszą pozycją na rynku pracy. Dziękujemy laureatom, a także wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w Programie za ich zaangażowanie w lepszą i innowacyjną przyszłość branży grzewczej. Serdeczne podziękowania kierujemy również do szkół oraz nauczycieli – za niezwykle owocną współpracę przy realizacji Programu – mówi Piotr Narkiewicz, Dyrektor Marketingu, region Central Europe Bosch Home Comfort Group.

W ramach Programu firma Bosch zaprasza nauczycieli techników na szkolenia. Następnie nauczyciele przekazują zdobytą wiedzę zainteresowanym uczniom, przygotowując ich do testów z różnych obszarów tematycznych, jak np. pompy ciepła, rekuperacja.

Uczniowie z najlepszymi wynikami w testach zdobywają nagrody: m.in. elektronarzędzia marki Bosch. Nagrodą główną za I miejsce jest kurs i egzamin na uprawnienia gazowe i elektryczne w zakresie eksploatacji urządzeń grzewczych. Zdobycie uprawnień ułatwia start na rynku pracy i znalezienie pracy w zawodzie, np. w charakterze Autoryzowanego Instalatora Bosch Home Comfort.

bosch hc informacja prasowa img h900 2

W IX edycji Programu organizowanego w roku szkolnym 2022/2023 wzięło udział ponad 400 uczniów z 40 szkół.

Natomiast we wszystkich dziewięciu edycjach Programu wzięło udział łącznie ponad 2700 uczniów.

W ramach programu firma Bosch wyposaża także szkoły w nowe pełnosprawne urządzenia, które są wykorzystywane do celów edukacyjnych. Łącznie w poprzednich latach przekazanych zostało ich już kilkadziesiąt.

W związku ze zmianą nazwy z Bosch Termotechnika na Bosch Home Comfort, kolejna już X edycja Programu, będzie realizowana pod hasłem Bosch Home Comfort Szkoli.

Już dziś zachęcamy szkoły do przesyłania swoich zgłoszeń.

Więcej szczegółów na: bosch-homecomfort.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz