Reklama
https://homecomfort.com.pl/

450 punktów ładowania dla załogi

Marka Volkswagen Samochody Dostawcze zakończyła rozbudowę infrastruktury ładowania w zakładzie w Hanowerze. Dla pracowników zakładu w którym powstaje ID.Buzz, na jego terenie i na terenach przylegających, dostępnych jest w sumie 450 punktów ładowania. Energia elektryczna dla e-pojazdów pochodzi ze źródeł odnawialnych, a operatorem punktów ładowania jest spółka-córka Volkswagena “Elli”.

450 punktów ładowania dla załogi

Na parkingach pracowniczych w zakładach Volkswagen Samochody Dostawcze w Hanowerze dostępnych jest teraz łącznie 297 punktów ładowania, a kolejne 153 zainstalowano bezpośrednio na terenie fabryki. Większość stanowią punkty ładowania AC o mocy ładowania od 11 do 22 kW. Proces ładowania jest znacznie szybszy w pięciu punktach ładowania prądem stałym, gdzie można naładować akumulatory pojazdu elektrycznego z mocą ładowania do 150 kW.

 

Rozbudowa infrastruktury ładowania jest strategicznym filarem konsekwentnego dążenia naszej marki w kierunku elektromobilności. Dzięki 450 punktom ładowania znajdującym się w naszym głównym zakładzie, wnosimy istotny wkład w rewolucję w mobilności w całym Hanowerze. Produkowany tu model ID. Buzz jest z pewnością najbardziej odpowiednim pojazdem, któremu przyjdzie z tych punktów korzystać – powiedział prezes Volkswagen Samochody Dostawcze Carsten Intra.

Operatorem parku ładowania jest “Elli”, marka należąca do Grupy Volkswagen. Elli, zarządzając ponad 400 000 punktów, deklaruje dostęp do sieci ładowania w Europie, obejmującej ponad 800 dostawców w 27 krajach.

Źródło: elektromobilni.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz