Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

Hotele Arche zadbają o elektromobilnych gości. Elocity dostarczy zaplecze technologiczne

Już wkrótce hotelowi goście będą mogli spokojnie naładować swojego elektryka w trakcie pobytu w punktach popularnej sieci. Arche to największa polska sieć hoteli, w ramach której obecnie funkcjonuje 16 obiektów (a wkrótce otwarte zostaną trzy kolejne). Wszystkie hotele Arche wyposażone są w panele fotowoltaiczne, ale zarządcy chętnie wykorzystują także inne proekologiczne rozwiązania. Zainteresowanie transportem zero emisyjnym to kolejny, naturalny krok uzupełniający strategię marki.

Hotele Arche zadbają o elektromobilnych gości. Elocity dostarczy zaplecze technologiczne
Hotele Arche zadbają o elektromobilnych gości. Elocity dostarczy zaplecze technologiczne

Zwrot branży motoryzacyjnej ku elektromobilności to coś, czego już nie da się zawrócić – mówi Rafał Warda, dyrektor generalny Arche Hotel Poloneza. – Mając na uwadze komfort naszych gości, zwłaszcza tych korzystających z pobytów długoterminowych, postanowiliśmy  wyposażyć nasze obiekty w stacje ładowania. Do tej pory osoby przyjeżdżające do nas autami EV, szukały ich w pobliżu hoteli. Teraz będą mogły ładować auta bezpośrednio na terenie obiektów – zaznacza Rafał Warda.

Arche Poloneza pierwszym obiektem sieci z ogólnodostępną stacją ładowania aut elektrycznych

Pierwsza ze stacji ładowania dostępnych przy hotelach Arche uruchomiona zostanie przy warszawskim Arche Poloneza. Lokalizacja nie jest przypadkowa – hotel ten jest dobrze znany w środowisku miłośników czterech kółek, bo jako jeden z nielicznych obiektów hotelowych umożliwia wprowadzenie aut do sal konferencyjnych. Z tego powodu często organizowane są tu premiery motoryzacyjne, w tym także modeli aut elektrycznych.

Fanów elektromobilności z pewnością ucieszy fakt, że zasilane prądem z paneli fotowoltaicznych stacje Arche będą ogólnodostępne, a ceny ładowania atrakcyjne. Technologia Elocity, w którą wyposażone będą przyhotelowe stacje, umożliwia ich zarządcom wprowadzenie zróżnicowanych stawek za ładowanie dla różnych grup użytkowników. Z czego Arche też zamierza korzystać.

Od początku naszym celem było to, by właściciele i zarządcy stacji wyposażonych w software Elocity mogli dostosowywać infrastrukturę ładowania do swoich potrzeb – mówi Michał Baranowski, CEO Elocity. – Ci, którzy do zasilania stacji korzystają z prądu pozyskanego z farm fotowoltaicznych czy instalacji PV, mogą modyfikować cennik w zależności od intensywności operacji słonecznej czy aktualnej pory roku. To daje zupełnie nowe możliwości, nawet jeśli stacje ładowania są formą uzupełnienia podstawowego biznesu naszych klientów – zaznacza CEO Elocity.

Arche dba o miłośników elektromobilności

Jak zapewnia Rafał Warda, zarząd Arche podchodzi do elektromobilności bardzo perspektywicznie. – W pierwszej kolejności punkty naszej sieci wyposażone będą w stacje AC, które pozwolą na komfortowe ładowanie auta w czasie pobytu w hotelach Arche. Jednak technologicznie już na tym etapie jesteśmy gotowi nie tylko na stopniowe zwiększanie liczby dostępnych stanowisk ładowania, ale także wprowadzenie stacji o dużej mocy – zapowiada dyrektor generalny Arche Hotel Poloneza.

Docelowo Arche planuje budowę kolejnych stacji ładowania w większości obiektów. Po warszawskim obiekcie swoje stacje udostępnią: Arche Hotel Piła, Arche Hotel Wrocław, Arche Hotel Częstochowa, Arche Hotel Góra Kalwaria, Pałac i Folwark Łochów, Arche Dwór Uphagena Gdańsk.

Źródło: elo.city

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz