Reklama
https://www.stiebel-eltron.pl/

Dwa systemy zaprasowywane do grubościennych rur stalowych

Instalacje grzewcze, chłodnicze, tryskaczowe, sprężonego powietrza, czy ciepłownicze – każda z nich ma swoje specyficzne wymagania. Systemy Megapress i Megapress S pozwalają szybko i bezpiecznie wykonać nawet najbardziej skomplikowane projekty. Stalowe złączki zaprasowywane o zoptymalizowanym przepływie doskonale nadają się do różnorodnych zastosowań przemysłowych oraz sieci ciepłowniczych.

Dwa systemy zaprasowywane do grubościennych rur stalowych
Dwa systemy zaprasowywane do grubościennych rur stalowych

Dzięki systemowi Megapress, wygodna technika zaprasowywania na zimno stała się po raz pierwszy dostępna również do łączenia czarnych rur stalowych, które wcześniej musiały być spawane. Pozwala to skrócić czas montażu nawet o 80% w przypadku instalacji o dużych średnicach. Wszystkie złączki Viega wyposażone są w charakterystyczny profil SC-Contur, który zapewnia maksimum bezpieczeństwa i dodatkową oszczędność czasu. Dzięki temu rozwiązaniu, każde niezaprasowane przez przypadek połączenie jest od razu widoczne, a cały system można monitorować za pomocą scentralizowanej próby szczelności. Eliminuje to konieczność czasochłonnej kontroli wzrokowej.

Optymalne rozwiązanie do instalacji przemysłowych

Grubościenne rury stalowe są wręcz stworzone do zastosowań przemysłowych. System Megapress spełnia najwyższe wymagania w zakresie trwałości i bezpieczeństwa. Umożliwia szybki montaż instalacji grzewczych, instalacji sprężonego powietrza i sieci gazów technicznych, na przykład azotu. Ważnym argumentem na korzyść połączeń zaprasowywanych jest bezpieczeństwo pracy, ponieważ nie używamy otwartego ognia. W obiektach przemysłowych spawanie często wiąże się z podwyższonym ryzykiem i wymaga wyłączenia obiektu z eksploatacji.

Oszczędność czasu i ochrona przed korozją

W przemysłowych instalacjach chłodniczych mamy często do czynienia z większymi średnicami, umożliwiającymi dostarczenie wymaganej mocy chłodzenia. Szeroka oferta Megapress S obejmuje również złączki XL o wymiarach od 2½ do 4 cali. Pozwala to całkowicie wyeliminować spawanie, nawet przy montażu bardzo dużych instalacji. W razie potrzeby, elementy systemu o wymiarach od ⅜ do 2 cali umożliwiają też bezproblemowe zredukowanie instalacji do mniejszych średnic.

Kolejną ważną kwestią w przypadku instalacji chłodniczych jest ochrona antykorozyjna. Ze względu na wysoką różnicę między temperaturą przepływającego czynnika i powietrza w pomieszczeniu, szybko dochodzi do powstawania skroplin, co zwiększa ryzyko wystąpienia korozji. Aby temu przeciwdziałać, w instalacjach chłodniczych najczęściej stosuje się rury stalowe lakierowane przemysłowo. Złączki Megapress można bezpośrednio zaprasowywać na rurze powlekanej zgodnie z arkuszem roboczym AGI Q 151.

Instalacje tryskaczowe i gaśnicze

Instalacje tryskaczowe i gaśnicze wykonane z grubościennych rur stalowych charakteryzują się wysoką trwałością, stabilnością i wytrzymałością, dlatego są często stosowane w obiektach przemysłowych i komercyjnych o podwyższonej klasie ryzyka. Złączki Megapress i Megapress S doskonale nadają się do wykonania lub rozbudowy tego typu instalacji. System firmy Viega spełnia wymagania najwyższych klas ryzyka i posiada certyfikat VdS.

Lokalne i miejskie sieci ciepłownicze

Technologię zaprasowywania firmy Viega można z powodzeniem wykorzystywać również w instalacjach ciepłowniczych, zbudowanych z grubościennych rur stalowych. Do takich zastosowań przeznaczone są złączki Megapress S o średnicach od ⅜ do 2 cali. Posiadają one wysokiej jakości element uszczelniający z FKM, dzięki czemu nadają się do temperatury roboczej do 140°C. Złączki Megapress S mogą być stosowane od punktu wejścia do budynku do obwodów głównych i dodatkowych przy podłączeniu pośrednim oraz do systemów z podłączeniem bezpośrednim.

Źródło: viega.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz