Reklama
http://www.multitherma.com/

Czas na elektromobilność. Dziś rusza największy bezemisyjny piknik w Polsce!

Dziś, czyli 24 maja na podwarszawskim Torze Modlin rozpoczyna się EV Experience – największy w Polsce, test samochodów elektrycznych. Organizatorzy wydarzenia – PSNM oraz Fundacja EV Klub Polska – zgromadzą w jednym miejscu niemal 100 w pełni elektrycznych pojazdów, które będzie można testować na 7 profesjonalnych torach.

Czas na elektromobilność. Dziś rusza największy bezemisyjny piknik w Polsce!
Czas na elektromobilność. Dziś rusza największy bezemisyjny piknik w Polsce!

Dziś rozpoczyna się EV Experience! Święto elektromobilności zgromadzi pierwszego dnia (piątek) przedstawicieli biznesu z całego łańcucha wartości, jak też obecnych oraz przyszłych użytkowników samochodów elektrycznych. Odwiedzający wydanie będą mogli przekonać się o zaletach EV w najlepszy możliwy sposób, czyli poprzez praktykę.

Moc elektromobilnych atrakcji

Dwie poprzednie edycje EV Experience udowodniły, że zainteresowanie zeroemisyjnymi pojazdami w Polsce wzrasta. Wzięło w nich udział łącznie ponad 5 tysięcy gości, którzy samochodami testowymi pokonali łącznie ponad 8 tys. kilometrów. W tym roku jeszcze bardziej uatrakcyjniliśmy nasze wydarzenie, udostępniając nowe tory testowe, jak też tworząc strefy symulatorów, bezpieczeństwa oraz mikormobilności – podkreślił Aleksander Rajch, Członek Zarządu PSNM.

Możliwości usportowionych samochodów elektrycznych będzie można sprawdzić na torze sportowym. Ma on 1,2 kilometra długości i 22 zakręty. Z kolei cześć treningowa została podzielona na kilka sekcji. Każda umożliwi sprawdzenie pojazdów w różnych warunkach. Dla przykładu, do dyspozycji uczestników EV Experience będzie szarpak czy płyta poślizgowa z kurtynami wodnymi o wysokości 2,5 metra. Przygotowane zostaną również dwa tory off-road’owe z możliwością pokonywania licznych podjazdów, zjazdów, trawersów oraz przeszkód wodnych.

To nie jedyne atrakcje jakie czekają na odwiedzających wydarzenie. Z myślą o bezpieczeństwie w tym roku przygotowana została specjalna strefa wyposażona w symulator dachowania, zderzeń oraz wybuchu poduszki powietrznej. Dodatkowo będzie można przekonać się, jak kierowca zachowuje się po spożyciu alkoholu lub narkotyków dzięki alko- i narkogoglom. Nie zabraknie też strefy mikromobilności z mozliwością testowania elektrycznych rowerów, hulajnóg czy sprzętów UTO oraz wyjątkowych pojazdów, takich jak j Porsche 911, które zostało wyposażone w napęd elektrycnzy, czy strefy infrastruktury ładowania, w której nie tylko będzie można podładować swój pojazd, ale również zapoznać się z najnowszymi trendami w sektorze ładowarek.

Bezcenna ekspercka wiedza

EV Experience to wydarzenie, które świetnie wpisuje się w moment wprowadzenia przez nas na rynek nowych produktów: ładowarek do samochodów elektrycznych oraz magazynów energii. Niezawodność rozwiązań Eaton jest od lat znana na rynku, a nasze nowe produkty powstały, aby sprostać wymaganiom nowej mobilności, oszczędzać energię i poprawiać jakość życia ludzi. EV Experience to dla nas doskonała okazja, aby dzielić się ekspercką wiedzą na temat zasilania stacji ładowania, rozdzielnic elektrycznych czy stacji ładowania i pojazdów elektrycznych. Spotkania z ekspertami z branży i szerzenie wiedzy na temat rozwiązań dla elektromobilności są bardzo ważne z punktu widzenia rozwoju polskiego rynku. Takie wydarzenia pozwalają nam też jako cenionemu producentowi zabezpieczeń elektrycznych, być blisko trendów rynkowych i potrzeb klientów – mówi Karolina Jankowska, Marketing Manager w Eaton Polska.

Jutrzejszy dzień EV Experience (sobota 25.05), dedykowany będzie każdemu zainteresowanemu elektromobilnością, będzie obfitował w jeszcze więcej atrakcji. Uczestnicy wezmą m.in. udział w Ring Taxi i przekonają się o możliwościach samochodów elektrycznych. To właśnie wtedy doświadczeni kierowcy wyścigowi udowodnią, że mają one zdecydowanie większy potencjał do jazdy bokiem (driftu) niż ich konwencjonalne odpowiedniki.

Zwieńczeniem dwudniowego wydarzenia będzie VI Zlot Fundacji EV Klub Polska, największej w kraju społeczności użytkowników samochodów elektrycznych, która liczy już ponad 8 tysięcy osób oraz wyścigi w ramach EV Klub Polska Cup. Chętni, którzy zgłoszą chęć wzięcia udziału w rywalizacji, będą mogli spróbować swych sił w tak zwanej „czasówce”.

Praktycy na zlocie

Po raz kolejny zorganizujemy największy zlot samochodów elektrycznych w Polsce. Swój udział w wydarzeniu potwierdziło ponad 400 osób. To również świetna okazja dla przyszłych użytkowników EV do zdobycia wiedzy na temat poszczególnych modeli i poznania praktycznych doświadczeń z jazdy „elektrykami” nie tylko po mieście, ale również w długich trasach w Polsce lub zagranicą – podkreślił Łukasz Lewandowski, Prezes Fundacji EV Klub Polska.

By wziąć udział EV Experience wystarczy wejść na stronę www.evexp.pl i kupić bilet wstępu. Cena na dzień otwarty to 29 zł (dzieci do lat 16 mają zapewniony wstęp bezpłatny). Członkowie EV Klub Polska mogą odebrać darmowy bilet w klubowej aplikacji mobilnej. Bilet upoważnia do wejścia na teren EV Experience i udziału w pikniku motoryzacyjnym, jazdach testowych (zapisy w systemie kolejkowym na miejscu wydarzenia), dostępu do wszystkich stref, korzystania ze wszystkich atrakcji czy udziału w szkoleniach edukacyjnych.

EV Experience odbędzie się w dniach 24-25 maja 2024 roku (piątek-sobota) na Torze Modlin – zlokalizowanym w Nowym Dworze Mazowieckim (ok. 40 km od Warszawy). Dzień pierwszy przeznaczony jest dla biznesu (24.05). Drugi dzień wydarzenia (25.05) będzie otwarty dla wszystkich osób zainteresowanych elektromobilnością.

Program na dzień biznesowy (24.05) wydarzenia dostępny jest na stronie: https://evexp.pl/business-day/

Program na dzień biznesowy (24.05) wydarzenia dostępny jest na stronie:
https://evexp.pl/open-day/

Źródło: elektromobilni.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz