.
Reklama
https://h2poland.com.pl/
.

W Porcie Lotniczym Wrocław naładujesz samochód elektryczny

W Porcie Lotniczym Wrocław naładujesz samochód elektryczny
W Porcie Lotniczym Wrocław naładujesz samochód elektryczny

Od teraz podróżowanie elektrykiem w pobliżu wrocławskiego lotniska będzie jeszcze prostsze. Wszystko dzięki szybkiej ładowarce, która została właśnie uruchomiona na terenie portu lotniczego.

Reklama
oknonet.pl

Kierowcy elektryków cenią sobie swój czas. A na lotnisku jest on szczególnie ważny. Odbierając czy przywożąc kogoś zwykle pojawiamy się nieco wcześniej, a teraz tę chwilę możemy wykorzystać na podładowanie auta.

Podróże samolotem to dziś standard dla dłuższych i krótszych wojaży. Jednak aby dotrzeć na samolot, najpierw musimy dostać się na lotnisko. Zdarza się, że w podróż nie zawsze wyruszamy z lotniska położonego najbliżej naszego domu. Do tej pory mogło to oznaczać, że w trasie do lub z portu lotniczego, konieczne było uwzględnienie postoju na ładowanie. Jednak stacje ładowania przy lotnisku rozwiązują ten problem.

Jednym z lotnisk, które zdecydowały się na ustawienie na swoim terenie stacji ładowania, jest Port Lotniczy Wrocław, z którego usług tylko w zeszłym roku skorzystało 2,9 mln pasażerów.

Na podróżach znamy się bardzo dobrze. I widzimy, że elektromobilność zaczyna być ich istotnym elementem – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i sarketingu z Portu Lotniczego Wrocław.

Pojawienie się na naszym terenie szybkiej stacji ładowania EV to naturalny efekt nie tylko konieczności sprostania wymogom legislacyjnym, ale także wyjście naprzeciw potrzebom osób korzystających z naszych usług i ich rodzin. To również ułatwienie dla naszych pracowników i współpracujących z nami firm, zorientowanych na transport zeroemisyjny – dodaje Sztucki.

Szybka stacja ładowania w idealnej lokalizacji

Na terenie Portu Lotniczego Wrocław zainstalowana została szybka stacja DC o mocy 60 kW. W ścisłej okolicy wrocławskiego lotniska stacji o takich parametrach nie ma jeszcze zbyt wiele.

W krajach o bardziej rozwiniętej infrastrukturze EV stacje ładowania w pobliżu portów lotniczych to standard. W Polsce zarządcy lotnisk również widzą ten trend i się w niego wpisują, a my z przyjemnością wspieramy ich technologią Elocity – mówi Michał Baranowski, CEO Elocity.

Wrocław jest kolejnym lotniskiem, na którym znaleźć można stacje ładowania dostępne w aplikacji Elocity – taką możliwość mają już podróżni korzystający z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, gdzie w oprogramowanie Elocity wyposażona jest stacja, której operatorem jest firma Interparking. Podobnie zresztą jak w pobliżu lotniska Kraków Airport im. Jana Pawła II.

Źródło: elo.city

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz