Reklama
http://www.multitherma.com/

Dalszy rozwój infrastruktury ładowania elektryków przy wsparciu NFOŚiGW

Do końca bieżącego roku na terenie województwa łódzkiego pojawi się 7 ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Jednocześnie zostanie zapewniony swobodny dostęp do ich infrastruktury m.in. poprzez umożliwienie bezpośredniej płatności kartą kredytową bądź debetową, zgodnie z Dyrektywą UE w sprawie Infrastruktury Paliw Alternatywnych (AFID) z 2014 r.

Dalszy rozwój infrastruktury ładowania elektryków przy wsparciu NFOŚiGW
Dalszy rozwój infrastruktury ładowania elektryków przy wsparciu NFOŚiGW [źródło: www.gov.pl]

Jednym z głównych celów budowy punktów ładowania będzie także promocja elektromobilności, której rozwój przyczynia się do zmniejszenia liczby pojazdów emitujących gaz cieplarniany – CO2 oraz tlenki azotu – Nox, a co za tym idzie – sprzyja poprawie jakości powietrza.

Przedsięwzięcie zrealizuje beneficjent – ELBUD BEŁCHATÓW Sp. z o.o., która otrzyma dofinansowanie z NFOŚiGW w ramach programu Wsparcie infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych i infrastruktury tankowania wodoru. Przekazane 1,6 mln zł dotacji pomoże wybudować 1 stację o mocy 94 kW oraz 6 stacji o mocy 90 kW do końca br.

Budowa stacji ładowania będzie zrealizowana zgodnie z założeniami Ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Umowa o dofinansowanie została podpisana przez przedstawicieli NFOŚiGW oraz spółki ELBUD- BEŁCHATÓW w maju br.

Źródło: gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz