Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

Woltair otwiera swoją Akademię w Polsce

Woltair czeska firma na rynku pomp ciepła i fotowoltaiki, obecna także w Polsce, otwiera w naszym kraju oddział swojej Akademii. Jej celem będzie kształcenie i szkolenie kolejnych instalatorów w zakresie pomp ciepła i fotowoltaiki. Podczas spotkania dla mediów Woltair zaprezentował także swoją autorską pompę ciepła – REWOLO – która będzie dostępna dla polskich klientów już w październiku.

Woltair otwiera swoją Akademię w Polsce
Woltair otwiera swoją Akademię w Polsce

Akademia Woltair to projekt, który firma z sukcesem zainaugurowała dwa lata temu w Czechach. Ma on odpowiadać na wyzwanie, jakim jest niedobór wykwalifikowanych ekip monterskich ekologicznych źródeł energii. Tylko w Polsce szacuje się, że na rynku brakuje kilkudziesięciu tysięcy takich specjalistów.

Szkolenia z ekspertami na szerokim portfolio produktów

Akademia ma szkolić i certyfikować nowych techników, co pozwoli jednocześnie rozwijać sieć partnerów. Kursy są przeznaczone dla specjalistów z obszaru m.in. ogrzewania i chłodnictwa, elektryków, hydraulików czy techników serwisowych. Akademia daje też możliwość osobom działającym w szeroko pojętym sektorze budownictwa, aby się przebranżowić.

Zajęcia w Akademii są prowadzone przez najlepszych specjalistów, zarówno tych z firmy Woltair, jak i zewnętrznych ekspertów działających w branży OZE. Kluczową zaletą Akademii Woltair jest to, że kursanci mogą się zapoznać z szerokim wachlarzem pomp ciepła i fotowoltaiki, od największych światowych marek. Woltair swoim klientom oferuje już 12 marek pomp ciepła, z czego w polskim showroomie jest ich dostępnych sześć – Alpha Innotec, Dimplex, LG, Panasonic, Viessmann oraz REWOLO. W salonie wystawowym znajdują się też liczne komponenty fotowoltaiczne, m.in. magazyny energii Pylontech, falowniki GoodWe, falowniki on-grid FoxESS czy moduły fotowoltaiczne Trina i Jinko Solar.

Akademia Woltair miała swój początek w Czechach i po dwóch latach od jej rozpoczęcia jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani z rezultatów. Wierzymy, że podobnie będzie w Polsce, tym bardziej, że popyt na wykwalifikowanych instalatorów na tym rynku nadal jest bardzo duży. Akademia docelowo ma także powiększać sieć naszych partnerów – specjalistów, którzy pomagają nam instalować i serwisować pompy ciepła i fotowoltaikę. Nasz projekt zagwarantuje, że nasi partnerzy posiądą nie tylko niezbędną teorię, ale także nabędą praktyczne umiejętności, które będą mogli przetestować na urządzeniach wiodących marek w jednym miejscu – mówi Michał Borek, Country Manager Woltair Polska.

Cieszymy się, że możemy współpracować z firmą Woltair i uczestniczyć w otwarciu Akademii. Działamy na polskim rynku od 2006 r. i nauczyliśmy się w tym czasie, że najlepszy produkt, aby dobrze funkcjonować, wymaga profesjonalnej instalacji i wykwalifikowanego instalatora. Szkolenia dla instalatorów, partnerstwo i orientacja na potrzeby klienta końcowego to dla nas kluczowe elementy na drodze do dalszego rozwoju branży pomp ciepła w Polsce – dodaje Tomasz Dobryniewski, Daikin Managing Director.

Akademia Woltair będzie szkolić także instalatorów fotowoltaiki, ponieważ cały czas zauważalny jest niedobór wykwalifikowanych monterów w tym sektorze.

Instalację fotowoltaiczną rozpatrujemy dziś w kategoriach nie nice to have lecz must have. Pozostaje jedynie odpowiedzieć na pytanie, jak prawidło taką instalację dobrać? Dlatego niezwykle istotne jest, aby współpracować z wykwalifikowanymi i doświadczonymi instalatorami, którzy przywiązują dużą wagę również do kwestii szkoleń i ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji i są w stanie zaproponować inwestorom najlepsze dla nich rozwiązania – komentuje Piotr Kisiel, Członek Zarządu ds. Rozwoju Rynku, SBF Polska PV.

Aby uczestniczyć w Akademii Woltair wystarczy zgłosić się poprzez wysłanie zapytania na adres [email protected] lub przez stronę internetową, pierwsze kursy są bezpłatne.

Zajęcia będą się odbywać dwa razy w miesiącu w siedzibie Woltair przy ul. Szyszkowej 35/37 w Warszawie, w godzinach 9.00-16.00.

Każde zajęcia zorganizowane w Akademii Woltair będą w stanie jednorazowo wyszkolić do 20 osób. Agenda szkoleń będzie podzielona na część dotyczącą pomp ciepła, instalacji fotowoltaicznych oraz magazynów energii.

Firma po raz pierwszy zaprezentowała również własną linię produktów – REWOLO

REWOLO – autorska pompa ciepła i linia produktowa od Woltair

REWOLO 002

Woltair działa na rynku od ponad pięciu lat. Do tej pory firma zainstalowała ponad 2 tysiące pomp ciepła, co pozwoliło jej zgromadzić cenny know-how w tym obszarze. Woltair ogłosił w Polsce po raz pierwszy, że wprowadza na rynek własną linię produktów pod nazwą REWOLO. Jednym z jej elementów będzie pompa ciepła REWOLO, która wyróżnia się innowacyjnością w zakresie zdalnego dostępu i zaawansowanego sterowania.

Więcej informacji na temat Akademii Woltair można znaleźć tutaj: woltair.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz