Reklama
https://www.stiebel-eltron.pl/
Schneider Electric

Schneider Electric przyspiesza dekarbonizację kanałów IT dzięki usłudze Zeigo Activate

Schneider Electric, lider w cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki, przedstawia Zeigo Activate – nowe, oparte na subskrypcji oprogramowanie w modelu SaaS dla partnerów handlowych. Zostało ono zaprojektowane tak, aby pomóc firmom przyspieszyć działania na rzecz klimatu. Partnerzy mogą wykorzystać Zeigo Activate do obliczania, mierzenia i analizowania emisji dwutlenku węgla, a następnie ustalania precyzyjnych, osiągalnych i mierzalnych celów dekarbonizacji i budowania strategii działań na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Schneider Electric przyspiesza dekarbonizację kanałów IT dzięki usłudze Zeigo Activate
Schneider Electric przyspiesza dekarbonizację kanałów IT dzięki usłudze Zeigo Activate

Nowe rozwiązanie w modelu SaaS (Software as a Service) pomoże partnerom Schneider Electric, w tym małym i średnim przedsiębiorstwom, określić cele dekarbonizacji, opracować plan działania i zapewnić dostęp do ekosystemu wyspecjalizowanych dostawców usług. Schneider Electric został uznany za czempiona w rankingu Canalys 2023 „Sustainable Ecosystems Leadership Matrix” w związku z nieustannym zaangażowaniem w zrównoważony rozwój i dekarbonizacją kanałów IT.

Schneider Electric został również uznany za czempiona w pierwszej edycji badania Canalys „Sustainable Ecosystems Leadership Matrix”, przede wszystkim za osiągnięcia w zakresie zrównoważonego rozwoju w całym ekosystemie partnerskim i w swojej organizacji. Firma otrzymała status „Champion” za pozycję wiodącego dostawcy w obszarze zrównoważonego rozwoju i ESG, zróżnicowane portfolio rozwiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju i energii oraz szkolenia, wiedzę i wsparcie dla partnerów dążących do budowania i rozwijania strategii dekarbonizacji.

Przyspieszenie dekarbonizacji kanałów partnerskich

Zeigo Activate to oparte na subskrypcji rozwiązanie SaaS dla małych i średnich firm. Intuicyjne, ustandaryzowane i łatwo skalowalne, umożliwia partnerom obliczanie i śledzenie emisji związanych z energią, ustalanie planu wdrożenia działań mających na celu zminimalizowanie wpływu na środowisko oraz łączenie się z dostawcami rozwiązań, wyspecjalizowanymi w efektywności energetycznej i odnawialnych źródłach energii.

Wraz ze zmianami regulacyjnymi w wielu branżach na całym świecie, zrównoważony rozwój pojawia się coraz częściej na pierwszym miejscu wśród działań strategicznych wielu firm. Zeigo Activate umożliwia uproszczone gromadzenie danych, aby pomóc partnerom w budowaniu profilu zużycia energii i śledzeniu postępów w zakresie emisji dwutlenku węgla, w efekcie czego są oni w stanie działać zgodnie z wytyczonym planem dekarbonizacji. Ta optymalizacja / to ułatwienie podróży z „cyfrowym przewodnikiem” jest kluczowa dla partnerów MŚP, którzy mogą mieć trudności z korzystaniem ze złożonego oprogramowania i ograniczoną wiedzę na temat zrównoważonego rozwoju. Dzięki temu dekarbonizacja nie jest już barierą. Spersonalizowana mapa działań ma na celu zmniejszenie emisji poprzez zaangażowanie w projekty z zakresu poprawy efektywności energetycznej i wykorzystania energii odnawialnej. Partnerzy mogą łączyć się bezpośrednio z renomowanymi dostawcami w zakresie kompetencji wymaganych przez projekt i rozpocząć wdrażanie spersonalizowanego planu, śledząc szacunkowe koszty, oszczędności i zwrot z inwestycji.

Zeigo Activate dołącza do dwóch cyfrowych rozwiązań i usług Schneider Electric w zakresie zrównoważonego rozwoju, zaprojektowanych w celu zaspokojenia potrzeb firm o różnej wielkości i skali w zakresie redukcji emisji dwutlenku węgla. Należą do nich Zeigo Power, które umożliwia europejskim użytkownikom cyfrowe składanie ofert w ramach umów zakupu energii odnawialnej (PPA), oraz Zeigo Network, które łączy firmy na drodze do dekarbonizacji, już teraz posiadając ponad 600 członków korporacyjnych na całym świecie.

Firmy działające w kanałach sprzedaży nadal stoją przed wieloma wyzwaniami związanymi z energią i zrównoważonym rozwojem, ale pomimo burzliwego otoczenia makroekonomicznego, ESG, efektywność energetyczna i dekarbonizacja ekosystemu pozostają kluczowymi obszarami zainteresowania partnerów – powiedział David Terry, VP, IT Channels, Schneider Electric Europe – Dzięki Zeigo partnerzy mogą uzyskać dostęp do zestawu najwyższej klasy narzędzi SaaS i zidentyfikować specjalistyczne firmy, które pomogą im zmniejszyć zużycie energii, emisje i koszty, a także usprawnić strategiczne procesy przyspieszające zrównoważony rozwój.

Na czele zrównoważonego rozwoju kanałów

Firma otrzymała również tytuł czempiona w pierwszej edycji badania Canalys „Sustainable Ecosystems Leadership Matrix” za wykazanie najwyższego poziomu doskonałości na tle innych firm z branży, m.in. poprzez zaangażowanie w zrównoważony rozwój w kanale dystrybucji. Kluczowe kryteria oceny obejmowały przywództwo w zakresie zrównoważonego rozwoju, korporacyjne strategie zrównoważonego rozwoju, przejrzystość danych, postęp i transformację oraz opinie partnerów firmy.

Firma została uznana za lidera w uznaniu za wysiłki na rzecz dekarbonizacji, działalność na poziomie korporacyjnym, rozwój portfolio rozwiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz narzędzia pomagające klientom i partnerom śledzić oraz ograniczać emisję dwutlenku węgla, a także optymalizować zużycie energii. Co więcej, w ubiegłym roku firma zareagowała na kryzysy energetyczne, koncentrując się na efektywności energetycznej, pomagając partnerom w opracowywaniu ocen energetycznych i audytów dla klientów, a także inicjatyw takich jak nowy program partnerski mySchneider IT, Szkoła Zrównoważonego Rozwoju (Sustainability School) dla partnerów czy nagrody Sustainability Impact Awards dla partnerów i dostawców, którzy angażują się w zrównoważony rozwój. Schneider Electric opublikował również Lifecycle CO2e TradeOff – pierwsze tego typu narzędzie do dokładnego szacowania całkowitego śladu węglowego centrów danych – w tym emisji w zakresie 1, 2 i 3.

 

0 1

 

Schneider Electric potwierdził swoją wiodącą rolę we wspieraniu partnerów w opracowywaniu strategii zrównoważonego rozwoju i pomaganiu swoim klientom w osiąganiu postępów w realizacji ich celów zrównoważonego rozwoju. Pozycja dostawcy w rankingu Canalys Sustainable Ecosystems Leadership Matrix opiera się na opiniach partnerów handlowych, kluczowej pozycji w branży w zakresie zrównoważonego rozwoju i ocenach analityków Canalys – skomentowała Rachel Brindley, starsza dyrektor ds. kanałów w Canalys. – Czempioni wykazali się profesjonalizmem w napędzaniu ekosystemu kanału w zakresie zrównoważonego rozwoju środowiska, w szczególności podczas realizacji własnych korporacyjnych strategii zrównoważonego rozwoju.

Tworzenie zrównoważonego kanału partnerskiego

Firma Schneider Electric jest nieustannie zaangażowana w działania na rzecz ESG i tworzenie rozwiązań, które uznają kluczową rolę partnerów w dekarbonizacji nie tylko ich własnych działań, ale także pomagają klientom osiągnąć i przekroczyć ich cele. Wykorzystując wiedzę ekspertów firmy w zakresie praktyk zrównoważonego rozwoju, zarządzania energią, automatyzacji, elektryfikacji i cyfryzacji, przedsiębiorstwo pomaga partnerom w tworzeniu strategii i podejmowaniu proaktywnych działań poprzez oceny energetyczne, narzędzia i usługi; cyfryzację i wykorzystanie mocy danych oraz analiz predykcyjnych w celu optymalizacji wydajności i obniżenia kosztów; a także dekarbonizację poprzez cyfryzację i elektryfikację.

 

Źródło: se.com

Schneider Electric
Anna Dąbkowska

Konstruktorska 12
02-673 Warszawa
[email protected]
www.se.com/pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz