Reklama
http://www.multitherma.com/

Terrain SDP – trwałość i nowoczesność

Od 1982 roku Nueva Terrain zaczęła stosować jako materiał do produkcji instalacji polibutylen, jest on najlepszym wyborem jeśli pracuje się z wysoką temperaturą i ciśnieniem. Poniżej relacja zadowolonego inwestora, który postawił na system Terrain SDP.

Terrain SDP - trwałość i nowoczesność
Terrain SDP - trwałość i nowoczesność [Źródło: nuevaterrain.pl]

 

Relacja Inwestora. 12.10.2021

Budynek na ul. Próżnej 24 w Lublinie powstawał w ogromnym pośpiechu przy dużej determinacji inwestora, Pana Sławomira Nowińskiego.

Nie mogłem już dłużej pracować w złych warunkach lokalowych, a hasło “Nowiński od 50 -ciu lat” zobowiązuje- mówi Inwestor.

Pan Sławomir doświadczył wszystkich, tradycyjnych problemów związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę, a dodatkowe przeszkody związane z pandemią, objawiły się prawie rocznym opóźnieniem terminu rozpoczęcia budowy.

Nikt nie wierzył, że w tak krótkim czasie uda się wybudować i wykończyć budynek, którego funkcja jest tak złożona. Na parterze jest przecież zakład elektromechaniczny, a na piętrze są dwa mieszkania. Sama kwestia odizolowania budynku od wody powierzchniowej, w sytuacji gdzie fundamenty stoją na palach i jest piwnica, była nie lada wyzwaniem – dowodzi właściciel budynku.

Dużo nerwów i rozmów z wykonawcami. Jak podnosi Inwestor, najtrudniejsze było pogodzenie wszystkich ekip, które pracowały jednocześnie. Bywało, że na budowie w jednym czasie pracowało pięć różnych firm.

Jako elektromechanik instalację elektryczną wykonałem sam. Jednakże na hydraulice się nie znam. Z wielkim trudem znalazłem wykonawcę, który stwierdził, że może wykonać instalację, ale w takich warunkach – to tylko w polibutylenie. Bacząc na tłok, jaki panował na budowie, żadna z innych ekip nie chciała w ogóle ze mną rozmawiać, a wolne terminy były za pół roku. Nie mogłem tak długo czekać – twierdzi Pan Sławomir.

Ostatecznie Inwestor zdecydował się na instalacje polibutylenową i na tym wygrał.

Gdyby nie polibutylen miałbym prawdopodobnie przynajmniej trzy miesięczne lub większe opóźnienie. Tylko dzięki temu, że system jest prosty w montażu, jeden instalator radził sobie ze wszystkim. Trochę pomogliśmy przy montażu dużych rur kanalizacyjnych, poza tym Pan Fachowiec działał sam – podkreśla Inwestor.

Nic nie wiedziałem na temat polibutylenu, a samo składanie na wcisk nie budziło mojego zaufania, jednak przedstawiciel firmy dostarczającej materiał stanął na wysokości zadania. Firma dostarczyła komplet dokumentów i obfite referencje – mówi właściciel budynku.

Inwestor przyznaje, że chwilami przyglądał się montażowi instalacji. Prostota montażu i brak konieczności używania narzędzi do wykonywania połączeń były dla niego zaskoczeniem.[przeczytaj]

W pewnej chwili zażartowałem, że tak to i ja mogę być hydraulikiem. Oczywiście to był żart, bo instalacja u mnie była bardzo pomieszana. Wszędzie podłogówka i trzy lokale oddzielnie – dodaje.

Pan Sławomir oczekuje w tej chwili na kartę gwarancyjną i dokumenty odbioru.

Jestem dobrej myśli – twierdzi. Próby szczelności pokazały, że wszystko jest w porządku. Budynek jest ogrzewany od końca września i wszytko działa jak należy. Poczytałem w międzyczasie na temat sytemu Terrain SDP i jestem bardzo zadowolony, że wybrałem tak nowoczesny i trwały system.

Źródło: nuevaterrain.pl

NUEVA TERRAIN Polska Sp. z o. o.
ul. Poprzeczna 1A
61-315 Poznań
tel. 61 817 63 71
tel. 732 266 729
e-mail: [email protected]
www.nuevaterrain.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz