Reklama
https://www.ceo-odnawialna.pl/

Idzie nowe! Zmiany na rynku instalatorskim

W związku, z szybkim rozwojem branży oze na rynku polskim, rozmawiamy Z Krzysztofem Nikiszem, właścicielem firmy Ecointegrator Sp. z o.o. Dyskutujemy o początkach, zmianach, ewolucji i planach na przyszłość.

Idzie nowe! Zmiany na rynku instalatorskim
Idzie nowe! Zmiany na rynku instalatorskim [Źródło: ecointegrator.pl]

 

Jak powstał pomysł na firmę?

Przyczyna powstania firmy jest prosta. Kilka ładnych lat temu sam szukałem pompy ciepła. Odwiedziło mnie wielu handlowców i w znaczącej przewadze ich opowieści pozostawiały wiele do życzenia. Co ciekawe to dopiero firma oddalona o ponad 500 km z Darłowa jako jedyna podjęła właściwy dialog. Tu mogę podziękować Panu Arturowi 😊

Jak to było na początku? Było łatwo/ciężko?

Nie ma łatwych początków. Najtrudniejsze było dotarcie do odpowiedniego producenta. Tak pojawiła się firma Buderus, której jestem dozgonnie wdzięczny. Prawdziwym początkiem była realizacja u mnie w domu. Zaczęło się od gruntowej pompy ciepła i również u siebie zrobiłem rozwiązanie w oparciu o powietrzną jednostkę. Nie będę robił eksperymentów na klientach. By uniknąć wpadek u klientów, to zacząłem poszukiwać na forach użytkowników z problemami. Po co uczyć się na własnych błędach jak można na cudzych. Tu bezpłatnie pomogłem całkiem pokaźnej liście klientów, z którymi kontakt mam do dziś dnia.

Jakie Wasze cechy powodują, że Wam się udało?

Czy nam się udało to nie mi oceniać, jest jeszcze wiele do zrobienia. Jedno jest pewne, zaczynamy być zauważani na rynku konsumenckim. Jedną z zasad, którą wprowadziłem i staramy się jej przestrzegać to zakaz krytykowania innych wykonawców. Rynek jest tak duży, że moim zdaniem lepiej współpracować niż rzucać w siebie kamieniami. Dziś mamy partnerów w całym kraju i wiem, że zawsze mogę liczyć na ich pomoc. Sam również przyczyniłem się do powstania firm instalacyjnych. Instalatorzy uczyli się u nas, by za kilka chwil wystartować na własny rachunek. Może i jest to szalone, ale tak, sam robiłem sobie firmy konkurencyjne i dalej będę to robił. Jest to pewnego rodzaju strategia, do której wrócimy później.

Jakie produkty są głównymi w ofercie i co je wyróżnia?

Zaczęliśmy od marki premium i tak jak wspomniałem, był (i nadal jest) to Buderus z grupy Bosch. Nie jestem w stanie na szybko policzyć, ile pomp ciepła tej firmy zainstalowaliśmy i na tę chwilę nie jest to istotne.

Z jakich korzystacie dostawców?

Tak jak pisałem, Buderus, Bosch, Samsung. Oprócz pomp ciepła potrzebne są również zbiorniki CO oraz CWU i tu współpracujemy z firmą Thermes. Pojawiły się też rozwiązania firmy iZZiFAST, ale o tym również powiem na końcu.

Do kogo skierowana jest oferta?

Pracujemy z klientami końcowymi, zarówno nowe domy jak i termomodernizacje.

Jak oceniacie miniony rok?

Rok się jeszcze nie skończył i mamy sam początek sezonu. Analizując problemy dostępności, wykonałem pewną analizę rynku. Pracując wiele lat dla dużych korporacji, łatwiej przychodzi mi planowanie przyszłości. Co wyjdzie z planów, to zobaczymy niebawem.

Jakie macie plany na przyszłość (bliższe i dalsze)?

Tu przechodzimy do sedna sprawy. Analiza, o której wspomniałem, dała nam zaskakujący wynik. Podzieliłem firmy na 2 spółki. Venturi Group Sp. z o.o. zajmuje się instalacjami standardowych kotłowni. Głownie są to rozwiązania oparte o rozwiązania marek Buderus oraz Bosch zarówno powietrznych jak i gruntowych pomp ciepła. Tu idzie wszystko po staremu, ale w nowych barwach. Przemianę spowolniła wiadoma sytuacja.

Firma Ecointegrator Sp. z o.o. przeszła największą przemianę. Tu przenieśliśmy wszystkie wyniki naszych analiz. Pewnie chce Pani zapytać, w czym rzecz, więc zanim Pani to zrobi, udzielę odpowiedzi. Rynek się zmienia. Potrzeby rynku rosną, ceny rosną, brakuje instalatorów i naturalne jest, że klienci sami biorą się za instalowanie pomp ciepła. Potwierdza to oferta marketów, gdzie na półkach są już dostępne pompy ciepła. Na różnych forach pojawiają się prośby o pomoc czy poradę. Nie mogliśmy stać z założonymi rękami, tym bardziej że zaczęliśmy od pomagania innym.

W odpowiedzi na potrzebę rynku dajemy klientom gotową kotłownię do zainstalowania w ich domu. Mogą tego dokonać samodzielnie, co dodatkowo obniży koszt inwestycji. Otrzymują od nas komplet dokumentów i pełne wsparcie. Sami bądź z pomocą lokalnego hydraulika są w stanie wykonać komplet przyłączy. Na koniec my instalujemy już samą szafę hydrauliczną z wybranym przez nich producentem pompy ciepła. Cały czas prowadzimy negocjacje z kolejnymi dostawcami. Czy nie jest to piękne rozwiązanie? Oczywiście jeśli klient potrzebuje, abyśmy my wykonali całą instalację, to nie ma w tym najmniejszego problemu. Nasza oferta skierowana jest zarówno do nowych domów jak i tych modernizowanych.
Szafy iZZiFAST, o które w tej chwili opieramy nasz biznes, są wykonywane w Polsce z najwyższej klasy komponentów. Jednostka, która zawiera w sobie komplet niezbędnych elementów hydraulicznych oraz kilka dodatkowych, takich jak UPS czy separator zanieczyszczeń, mieści się na 0,36m2 co jest w mojej ocenie ewenementem. Naszą inicjatywą jest zaakcentowanie tego typu rozwiązań na rynku pomp ciepła. Jestem pewny, że za chwilę tego typu rozwiązań będzie więcej.

Dla zaakcentowania tej przemiany ogłosiliśmy konkurs, gdzie do wygrania jest właśnie taki zestaw szafy hydraulicznej wraz z pompą ciepła.
Po więcej szczegółów zapraszam na naszą stronę internetową oraz na kanał YT „pompy ciepła i pv” : link do filmu:

❌ MEGA KONKURS ❌ Nagrodą Pompa Ciepła za 35 tys ❗ ❗ ❗ – YouTube

Źródło: ecointegrator.eu

Ecointegrator Sp. z o.o.
ul. Aleja Jana Pawła II 61C / 304
01-031 Warszawa, Polska
tel. 22 290 20 20
e-mail: [email protected]
www.ecointegrator.eu

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz