Reklama
https://h2poland.com.pl/

Technologia odzysku wody deszczowej

Nowe podejście do infrastruktury wodnej w kubaturowych budynkach komercyjnych i przemysłowych wymaga zaprojektowania i wdrożenia technologii odzysku wody deszczowej takie jak np. opatentowane rozwiązania oferowane przez Green Water Solutions.

Technologia odzysku wody deszczowej
Technologia odzysku wody deszczowej [Źródło: greenwatersolutions.pl]

Woda deszczowa najczęściej zbierana jest z dachu budynku. Po oczyszczeniu jej we właściwy sposób może być ponownie wykorzystana do spłukiwania toalet czy podlewania zieleni. Wpływa to znacząco na zmniejszenie zużycia wody pitnej i ilości odprowadzanych ścieków.

Reklama
oknonet.pl

Systemy przydomowe odzysku wody deszczowej

Kompletne, przydomowe systemy odzysku wody deszczowej zapewniają czystą wodę do użytku domowego oraz do nawadniania ogrodu. Dodatkowo, w ofercie znajdują się instalacje do zasilania w wodę pitną z wody deszczowej zbieranej z dostępnych powierzchni dachowych (należy używać tylko wody odpływowej z dachu, ponieważ występuje tutaj niewielka ilość zabrudzeń, woda z podwórka i chodników może być już znacznie bardziej zanieczyszczona).

Systemy przydomowe dzielimy na:

  • domowe – do celów wody użytkowej – ze zbiornikami o pojemności od 2200 do 13000 litrów
  • ogrodowe – do podlewania zieleni – ze zbiornikami płaskimi o pojemności od 2000 do 4200 litrów lub zbiornikami od 1000 do 13ooo litrów, Systemy ogrodowe odzysku wody deszczowej wykorzystują technologię modułową, umożliwiając nawadnianie ogrodu. Dostępne są w różnych rozmiarach i typach zbiorników.
  • wody pitnej – do spożycia – moduł oczyszczania wody UV 2000.

Zbiorniki na wodę deszczową dzielimy na:

  • piwniczne – o pojemności 4.000 litrów, z zamontowanym wewnątrz filtrem Biovitor o średnicy od 100 do 200 DN, z możliwością instalacji na powierzchni ziemi, nawet wewnątrz budynku
  • pojemnościowe – o pojemności od 11.700 do 47.000 litrów, z zamontowanym filtrem Biovitor o średnicy od 150 do 200 DN, kopułą teleskopową i przykrywą, do montażu pod ziemią.

Zastosowanie wody deszczowej obejmuje:

  • chłodzenie maszyn
  • ogrzewanie podłogowe
  • cele użytkowe
  • nawadnianie terenów zielonych

Źródło: greenwatersolutions.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz