
Nowoczesne oczyszczacze powietrza posiadają wysokiej klasy filtry HEPA i coraz większe ilości węgla aktywnego. Producenci proponują również innowacyjne rozwiązania technologiczne, które wspierają podstawowy system filtracyjny, tym samym umożliwiając jeszcze efektywniejsze usuwanie zanieczyszczeń mechanicznych i gazowych oraz uciążliwych drobnoustrojów.
Podczas gdy użytkownicy skupiają się głównie na walce ze smogiem, proponowane przez kolejne firmy urządzenia można wykorzystywać przez cały rok, wyraźnie poprawiając swój komfort życia. Wśród nich coraz częściej pojawiają się oczyszczacze rekomendowane przez polskie lub światowe organizacje alergologiczne. Istnieją również modele, które polecają lekarze.
Zanieczyszczenia zwalczane przez oczyszczacze powietrza
Z najnowszych raportów wynika jasno, że niska jakość powietrza przekłada się na poważne problemy z układem oddechowym i układem krążenia, ale także prawidłowym rozwojem mózgu dorastających dzieci.
Dlatego coraz częściej decydujemy się na oczyszczacze powietrza wyposażone w filtry HEPA. Warto jednak pamiętać, że smog to nie jedyne, przed czym mogą chronić nowoczesne urządzenia.
Osoby zmagające się z alergią muszą zabezpieczać swój dom w sposób szczególny. Filtry HEPA to ich wsparcie w walce z roztoczami, kurzem i docierającymi z zewnątrz pyłkami traw czy drzew, natomiast węgiel aktywny skutecznie neutralizuje większość szkodliwych gazów.
Te wydzielane są przez farby, lakiery czy środki chemiczne (zarówno do czyszczenia, jak i prania ubrań!) przez cały rok. Dostępne są już oczyszczacze, które usuwają nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia o wielkości 0,003 mikrometra, czyli cząsteczki mniejsze od najmniejszego znanego wirusa.
Oczyszczacze powietrza na alergie to sprawne wsparcie w czasie wiosennych i letnich zmagań z alergenami pojawiającymi się w powietrzu. Właśnie dlatego warto wybierać urządzenia wyposażone w wysokiej klasy filtry HEPA, które skutecznie zatrzymują niewielkie cząsteczki wywołujące uciążliwe objawy ze strony układu oddechowego czy skóry.
Dzięki temu chronimy się przez cały rok – jesienią i zimą przed smogiem i wirusami, a wiosną i latem przed substancjami alergizującymi.
Źródło: loveair.pl
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.