Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Innowacyjny Dom o pompach ciepła Toshiba Estia

Pompy ciepła Toshiba Estia to światowy gigant wśród pomp. W Polsce fabryka Toshiby powstała w 2020 roku w Gnieźnie (woj. wielkopolskie), nowy zakład produkcyjny pozwolił firmie skrócić czas realizacji produktu oraz obniżyć koszty produktowe i wzmocnić ofertę produktów dostosowaną do konkretnych potrzeb rynku europejskiego.

Innowacyjny Dom o pompach ciepła Toshiba Estia
Innowacyjny Dom o pompach ciepła Toshiba Estia [źródło: www.innowacyjnydom.pl]

 

Fabryka Toshiba już działa w Polsce

Utworzenie nowej fabryki rozszerzyło globalne portfolio produkcyjne i inżynieryjne, które obejmuje bieżące programy, takie jak nowe centrum badawczo-rozwojowe w Fuji Operations  oraz relokacja i rozbudowa  zaplecza rozwojowego i produkcyjnego w Toshiba Carrier Air Conditioning (China) Co., Ltd., Hangzhou.  Dzięki tym proaktywnym inicjatywom inwestycyjnym na terenie Japonii i poza nią oraz długotrwałemu sojuszowi z Carrier Corporation, Toshiba stara się skutecznie wykorzystywać możliwości w celu lepszej obsługi klientów za pomocą wydajniejszych rozwiązań oraz dalszego globalnego rozwoju.

Pompa ciepła powietrze – woda Toshiba Estia Split R32 generacja 6 jest idealnym rozwiązaniem zwiększającym wydajność energetyczną (COP), przy wykorzystaniu powietrza jako źródła energii. To kompletny system zaprojektowany w celu zapewnienia odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach zimą oraz latem wraz z jednoczesnym podgrzewaniem ciepłej wody użytkowej.  W następstwie zobowiązań europejskich do redukcji emisji CO2 o 20% do 2020 r., straty energii z ogrzewania mieszkań i produkcji ciepłej wody użytkowej zostały zidentyfikowane jako możliwy cel redukcji. Pompy ciepła powietrze / woda są klasyfikowane jako forma energii odnawialnej, w przeciwieństwie do systemów grzewczych, które opierają się na paliwach kopalnych lub nieefektywnym ogrzewaniu elektrycznym. Obecnie uważa się je za idealne rozwiązania do ogrzewania pomieszczeń i ciepłej wody użytkowej. Produkcja ciepła przy użyciu gazu, oleju lub energii elektrycznej powoduje wzrost stężenia CO2 w atmosferze. Ponadto te tradycyjne systemy grzewcze są mniej wydajne, często mając wyższe koszty eksploatacji i konserwacji. Pompy ciepła ESTIA marki Toshiba są idealnym rozwiązaniem zwiększającym efektywność energetyczną, wykorzystując powietrze jako główne źródło energii. Ten kompleksowy system został zaprojektowany tak, by zapewnić szybkie i wydajne osiągnięcie odpowiedniej temperatury ogrzewanych pomieszczeń i ciepłej wody użytkowej, z dodatkową zaletą działania również jako źródło chłodu (klimatyzacja) w cieplejszych porach roku.

Firma Innowacyjny dom przedstawia główne zalety pompy:

 • Estetyka i kompaktowe rozmiary
 • Cicha praca
 • Efektywność energetyczna A+++ dla wody 35 i A++ dla wody 55
 • Temperatura maksymalna 65 oC a przy -20oC aż 55oC bez użycia grzałek
 • Mały spadek temperaturowy mocy
 • Sprężarka dwurotacyjna DC marki Toshiba z dotryskiem cieczy
 • Wysokie SCOP 4,63 dla wody 35oC i 3,63 dla wody 55oC
 • Możliwość chłodzenia pompą ciepła
 • Ekologiczny czynnik chłodniczy R32
 • Wbudowany monitoring zużycia energii
 • Możliwość zakupu z modułem WiFi i sterowaniem przez aplikację
 • 3 fazowe modulowane grzałki wbudowane w jednostkę wewnętrzną
 • 5 lat gwarancji Producenta, a serwis pompy przejmuje producent

Więcej informacji na temat pomp ciepła w filmie “Toshiba Estia – SAMURAJ wśród pomp ciepła”, przygotowanym przez firmę Innowacyjny dom– zapraszamy do obejrzenia !

 

 

Firma Innowacyjny dom opowiada o dostępności pomp ciepła Toshiba Estia

O co chodzi z niedostępnością? Polega to na elitarności handlu sprzętem, ponieważ same urządzenia są dostępne, ale dla wąskiego grona dystrybutorów, do którego ciężko się dostać. Innymi słowy tylko kilkanaście firm w Polsce kupuje pompy od Toshiby a sprzedają je dalej wyłącznie swoim przyjaciołom i sprawdzonym monterom. Innowacyjny Dom jako dystrybutor ma w swojej ofercie pompy ciepła Toshiba Estia oraz wiele innych produktów różnych marek. Pompy ciepła Toshiba Estia są mało popularne w Polsce pz tego względu, że fabryka jest na całą Europe, dystrybucja tych pomp odbywa się pomiędzy wieloma państwami  a na nasz rynek trafia ograniczona ilość i nie każdy może ją zamontować.

Pompy ciepła Toshiba Estia nadają się idealnie do domów w których ciężko jest znaleźć miejsce na montaż jednostki zewnętrznej. Dlaczego? ponieważ pompa waży jedynie 75 kg, więc jeżeli jest taka potrzeba, istnieje możliwość zamontowania jej na elewacji budynku. Ponadto  producent zezwala na pociągnięcie rury z czynnikiem chłodniczym o długości nawet 30 metrów -odpowiada   Innowacyjny dom 

Na magazyny energii, fotowoltaikę i pompę ciepła można otrzymać dofinansowanie z programu Mój Prąd 2023 i Czyste Powietrze oraz dotacje z gminy, powiatu lub województwa. Pompa Toshiba kawalifikuje się do wyższego poziomu dotacji Czyste Powietrze ponieważ jest pompą o podwyższonej efektywności energetycznej. Co oznacza że na pierwszym progu dotacji można dostać na tą pompę 19400 zł a na najwyższym progu doatcji aż 35200 zł. Instalowanie urządzeń: pompa ciepła Fox Air, pompa ciepła Kaisai, pompa ciepła Panasonic t-cap, pompa ciepła Mitsubishi Zubadan, pompa ciepła Toshiba Estia, pompa ciepła Daikin, pompy ciepła innych producentów nie sprawiają problemu firmie Innowacyjny dom i z miłą chęcią zainstalują te pompy w fachowy sposób.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie Firmy Innowacyjny Dom  www.innowacyjnydom.com oraz www.facebook.com/innowacyjnydom

Źródło: innowacyjnydom.com

Innowacyjny Dom sp. z o.o.
ul. Kościuszki 134a,
32-540 Trzebinia
tel. 790 274 564
e-mail: [email protected]
www.innowacyjnydom.com
www.facebook.com/innowacyjnydom

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz