Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

Czysta energia z farm wiatrowych Polenergii popłynie do klientów Orange Energia

Polenergia podpisała umowę z Orange Energia. Kontrakt z największą polską prywatną grupą energetyczną zapewni klientom spółki możliwość zakupu energii z odnawialnych źródeł. Umowa z Polenergią obejmuje stałe dostawy energii na lata 2024 i 2025. Odbiorcami usługi będą zarówno indywidualni, jak i biznesowi klienci Orange Energia.

Czysta energia z farm wiatrowych Polenergii popłynie do klientów Orange Energia
Czysta energia z farm wiatrowych Polenergii popłynie do klientów Orange Energia [źródło: www.polenergia.pl]

Czysta energia, która trafi do klientów Orange Energia, zostanie wyprodukowana na Farmie Wiatrowej Puck i Farmie Wiatrowej Krzęcin, które należą do Grupy Polenergia. FW Puck składa się z 11 turbin wiatrowych o łącznej mocy 22 MW. FW Krzęcin to 4 turbiny o łącznej mocy 6 MW. Umowę z Orange Energia podpisała spółka Polenergia Obrót.

Orange Energia to część globalnej Grupy Orange. Cieszymy się z perspektywy stałej współpracy Polenergii z tak uznaną marką. Orange Polska oferuje klientom możliwość skorzystania z energii odnawialnej. Klienci, którzy decydują się na taką usługę, wspierają transformację energetyczną naszego kraju. Kontrakt, który podpisaliśmy z Orange Energia, wpisuje się w strategię komercjalizacji energii wyprodukowanej przez naszą Grupę – mówi Marek Musiał, Prezes Zarządu Polenergii Obrót.

Orange Energia to spółka z Grupy Orange, która jest sprzedawcą zielonej energii i rozwiązań OZE, w tym fotowoltaiki i pomp ciepła. W ramach swojej strategii spółka minimalizuje negatywny wpływ na klimat i wspiera rozwiązania mniej obciążające środowisko.

 

Miasteczko Orange 2

 

Grupa Orange optymalizuje zużycie energii i przechodzi na odnawialne źródła już od kilku lat, zgodnie z realizowaną strategią .Grow. W 2025 roku Orange Polska w swojej strukturze energetycznej będzie posiadał co najmniej 60% energii odnawialnej.

Umowa z Polenergią jest kolejnym krokiem w realizacji strategii Orange Energia, która zakłada dostarczanie klientom wyłącznie zielonych ofert, wykorzystujących energię pochodzącą w 100% ze źródeł odnawialnych. Dzięki temu, nie tylko mamy swój udział w redukcji śladu węglowego jako firma, ale również aktywnie wspieramy klientów w działaniach na rzecz środowiska. Dodatkowo, sprzedając oferty tworzone w oparciu o zieloną energię, pomagamy klientom biznesowym w spełnianiu kryteriów z obszarów ESG, będących częścią unijnej i krajowej legislacji – mówi Bartosz Gott, Prezes Orange Energia.

Orange Energia, między innymi dzięki współpracy z Polenergią Obrót, może dostarczać klientom coraz większą ilość energii pochodzącej z odnawialnych źródeł.

Źródło: polenergia.pl

Polenergia Fotowoltaika
Plac Ireneusza Gugulskiego 1
02-661 Warszawa
Tel. 799-399-888
www.polenergia.pl
[email protected]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz