Reklama
https://www.ceo-odnawialna.pl/

Trzecia “satelitarna” fabryka pelletu zostanie zbudowana przez Drax

Drax Group to firma zajmująca się produkcją i dostawami zrównoważonej biomasy. Rozpoczyna ona budowę pierwszej z trzech nowych „satelitarnych” fabryk pelletu w Leola w stanie Arkansas. Projekt o wartości 40 milionów dolarów daje nadzieję na stworzenie około 30 nowych bezpośrednich miejsc pracy w hrabstwie Grant.

Trzecia "satelitarna" fabryka pelletu zostanie zbudowana przez Drax www.regiodom.pl
Trzecia "satelitarna" fabryka pelletu zostanie zbudowana przez Drax www.regiodom.pl

Założenie jest takie, że te trzy zakłady będą łącznie produkować roczni ok. 120 tys. ton metrycznych pelletów ze zrównoważonej biomasy (z pozostałości tartacznych). Plany firmy zajmującej się energią odnawialną łączą się przy okazji tej inwestycji z planami zwiększenia samozaopatrzenia jej elektrowni w Wielkiej Brytanii. Zdaniem Komisji Rozwoju Gospodarczego Arkansas w najbliższych miesiącach firma rozpocznie budowę dwóch kolejnych zakładów w innych lokalizacjach.

Reklama
oknonet.pl

Budując te nowe zakłady produkujące pellety, Drax zapewnia miejsca pracy i możliwości społecznościom wiejskim w Arkansas, pobudzając ożywienie gospodarcze stanu po COVID. Dzięki tej inwestycji Arkansas będzie odgrywać ważną rolę w przeciwdziałanie zmianom klimatu, wspieranie Drax w zwiększaniu ilości zrównoważonej biomasy, którą produkujemy w ramach naszych planów pionierskiej bioenergii z wychwytywaniem i składowaniem dwutlenku węgla. Wykorzystując zrównoważoną biomasę, zastąpiliśmy energetykę węglową, zmniejszyliśmy emisje dwutlenku węgla i dostarczyliśmy energię elektryczną ze źródeł odnawialnych dla milionów domów i firm w Wielkiej Brytanii- powiedział Will Gardiner, dyrektor generalny Drax Group.

Rozwój „satelitarnych” fabryk pelletu jest częścią strategii Drax mającej na celu zwiększenie samozaopatrzenia biomasy do pięciu milionów ton do 2027 roku. Założenie firmy jest takie, że dzięki wspólnej lokalizacji zakładów produkujących pellet z tartakami Drax zyska na niższych kosztach infrastruktury, eksploatacji i transportu.

Informacja Drax wpłynie na każdą z tych trzech społeczności Arkansas. Gratuluję Draxowi i nie mogę się doczekać, w jaki sposób Arkansas będzie miało wpływ na realizację misji firmy polegającej na dostarczaniu odnawialnej energii elektrycznej milionom domów i firm. – powiedział sekretarz handlu w Arkansas Mike Preston.

Warto dodać, że Drax przekształcił swoją elektrownię w Wielkiej Brytanii, która stała się największym projektem dekarbonizacji w Europie (przekształcono ją z węglowej w biomasową). Firma jest właścicielem i posiada udziały w 17 innych fabrykach pelletu i projektach rozwojowych w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

źródło: www.areadevelopment

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz