Reklama
https://h2poland.com.pl/

Grzejniki MARRMO w połączeniu z instalacją niskotemperaturową z pompami ciepła – ciekawy desing i ekologiczne

Ochrona środowiska, a tym samym zastosowanie odnawialnych źródeł energii jest obecnie dla wielu z nas istotną kwestią. Zastanawiając się nad tym jak dostarczyć ciepło do naszych domów, a przy tym połączyć ciekawy desing z ekologicznym rozwiazaniem warto przyjrzeć się grzejnikom firmy MAARMO. Ich struktura i materiał z którego są wykonane powodują, iż świetnie nadają się do instalacji niskotemperaturowych z pompami ciepła.

Grzejniki MARRMO w połączeniu z instalacją niskotemperaturową z pompami ciepła – ciekawy desing i ekologiczne maarmo.pl
Grzejniki MARRMO w połączeniu z instalacją niskotemperaturową z pompami ciepła – ciekawy desing i ekologiczne maarmo.pl

Grzejniki dekoracyjne MAARMO przy pomocy paneli promiennikowych dostarczają ciepło. Tworzone są w specjalistycznych opatentowanych urządzeniach, na bazie pyłu marmurowego – naturalnego odpadu powstającego podczas cięcia marmuru. Po zakończeniu użytkowania grzejników, produkty przechodzą proces oddzielenia marmuru od pozostałych elementów. Panele są mechanicznie kompresowane, a następnie poddawane recyklingowi w 100%. Powstały pył jest ponownie wykorzystywany w wielu dziedzinach.

Reklama
oknonet.pl

Panele promiennikowe MAARMO w wersji elektrycznej oraz hybrydowej czerpią energię wytwarzaną za pomocą urządzeń fotowoltaicznych. Wystarczy podłączenie kablem do źródła energii. Grzejniki posiadają wbudowany inteligentny termostat, który wykorzystuje wytworzone w sposób ekologiczny ciepło.  Umożliwia on automatyczne sterowanie panelem – zarówno dzienne, jak i tygodniowe.
Ogrzewanie za pomocą grzejników marmurowych jest tzw. systemem „niecentralnym”, co pozwala na ustawianie temperatury w każdym pomieszczeniu oddzielnie, a tym samym pozwala uniknąć strat energetycznych w czasie naszej nieobecności. Ciepło, którym promieniują panele jest akumulowane przez ściany oraz przedmioty w pomieszczeniu, dzięki czemu pomieszczenie wychładza się wolniej. Pozwala to na zmniejszenie kosztów ogrzewania.

System ten opiera się na promieniowaniu podczerwienią. Producent wykorzystuje tutaj właściwości cieplne naturalnego kamienia, m.in. szybkie nagromadzenie ciepła, jego zdolności do akumulacji oraz powolne stygnięcie. Sposób ogrzewania polega na wypromieniowaniu ciepła, łagodnym przeniesieniu go bezpośrednio na użytkowników oraz równomiernym rozprowadzeniu we wszystkich pomieszczeniach. Powoduje to korzystny rozkład temperatury w pomieszczeniu, bez niepotrzebnego przegrzewania warstw przy suficie. Za prawidłowy rozkład ciepła odpowiadają czujniki ciepła umiejscowione wewnątrz aglomeratu.

Grzejniki są minimalistyczne, posiadają linearny design. Istnieje możliwość personalizacji  grzejników, poprzez wybór materiałów, kształtów oraz zamieszczenie na nich zdjęć, napisów lub obrazków.

Mogą być zastosowane we wszystkich pomieszczeniach, ponieważ są odporne na wilgoć. Posiadają ochronę IPX4, która zabezpiecza przed rozpryskującą się wodą. Panele są wolne od jakichkolwiek emisji. dzięki czemu można zastosować je gdzie tylko zarówno w salonie, sypialni, łazience, biurze, a nawet w piwnicy.

Instalacja polega na zamontowaniu paneli na ścianie przy użyciu dołączonego profilu i uchwytów oraz włączyć wtyczkę. MAARMO oferuje grzejniki zasilane na 3 sposoby:

  • elektrycznie,
  • na wodę oraz
  • hybrydowo (połączenie wersji elektrycznej z wersją na wodę).

W wariancie elektrycznym zasilanie uzyskujemy poprzez podłączenie wtyczki do gniazdka. W wariancie na wodę podłączenie do instalacji następuje za pomocą dwóch kolektorów. Wariant hybrydowy jest połączeniem dwóch sposobów zasilania.

Podsumowując to na co warto zwrócić uwagę w przypadku grzejników MAARMO to:

  • grzejniki są o małej pojemności wodnej, co sprawia, że elementy grzewcze przy niskotemperaturowych piecach nagrzewają się błyskawicznie;
  • niska bezwładność urządzenia w pomieszczeniu powoduje, że grzejniki wykorzystują inne źródła ciepła (promienie słoneczne, sprzęt AGD, etc.);
  • badania, które przeprowadzono we Włoszech na tych produktach dowodzą, że grzejniki zużywają mniej energii oraz przez długi okres utrzymują temperaturę ciepła;
  • materiał posiada 98% marmuru, który jest doskonałym kumulenem oraz przewodnikiem cieplnym, co sprawia, że jest to nowość technologiczna na rynku;
  • grzejnik osiąga moc cieplną przy temperaturze 34-36C;
  • grzejnik MAARMO nie przenosi kurzu, ponieważ ogrzewa pomieszczenia za pomocą promieniowania, podobnie jak słońce, które ogrzewa za pomocą promieni, rozprowadzając ciepło w sposób bezpośredni i jednolity we wszystkich kierunkach.

źródło: maarmo.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz