Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Odnawialne źródła energii a ekologia

Co oznacza skrót OZE? Skrót OZE, czyli odnawialne źródła energii, to źródła których nie da się wyczerpać, ze względu na to, że mogą szybko się odnawiać. Są one rozwiązaniami niezwykle ekologicznymi oraz tanimi. Dzięki nim ograniczamy emisję gazów cieplarnianych.

Odnawialne źródła energii a ekologia
Odnawialne źródła energii a ekologia [źródło: www.ansolar.pl]

Jakie wyróżniamy odnawialne źródła energii?

  • energia słoneczna
  • energia wodna
  • energia geotermalna
  • energia wiatrowa
  • energia pochodząca ze spalania biomasy

Społeczeństwo coraz bardziej nastawione jest na ekologie. Nowoczesne technologie popychają ludzi do tworzenia nowych urządzeń lub rozwiązań, które pozwalają na wprowadzanie rozwiązań ekologicznych dla naszej planety.

Najpopularniejszym działem wykorzystującym OZE jest fotowoltaika, która pozyskuje energie elektryczną ze słońca. W tym celu montuje się panele fotowoltaiczne na dachu lub gruncie, a także tworzy ogromne farmy słoneczne.

Hydroenergetyka natomiast to dział inżynierii, który wykorzystuje wodę do pozyskania energii. Polega ona na montowaniu turbin wodnych na rzekach, dzięki którym uzyskuje się energię mechaniczną. Hydroenergetyka wykorzystuje w swojej dziedzinie także różnego rodzaju zapory, czy słupy wody. Energia wiatrowa , inaczej kinetyczna wytwarzana jest przez wielkie wiatraki. Pozyskana energia wiatrowa przekazywana jest do generatora, który przekształca ją w energię elektryczną.

Istnieją dwa sposoby wykorzystania energii geotermalnej. W tym celu stosuje się turbiny, pchające wodę bezpośrednio w rury lub układy bierne, dzięki którym cieplejsza woda ogrzewa chłodniejszą. Najpopularniejszym rozwiązaniem korzystającym z energii geotermalnej są pompy ciepła.

Dlaczego OZE są rozwiązaniami ekologicznymi?

Korzystanie z odnawialnych źródeł energii nie emituje szkodliwych substancji do atmosfery m.in. pyłów, czy gazów cieplarnianych. Kolejnym plusem jest to, że odnawialne źródła energii są niewyczerpalne.

Jeśli Ty też chcesz przyczynić się do lepszego jutra, wspierając ekologiczne rozwiązania zapraszamy do kontaktu ze specjalistą ANSOLAR!

 

Źródło: ansolar.pl

ANSOLAR Andrzej Nowiczenko
Upalna 1A/44,
15-668 Białystok
tel. 513 339 633
e-mail: [email protected]
www.ansolar.pl
www.facebook.com
www.instagram.com/ansolarbialystok/
www.linkedin.com/in/ansolar-andrzej-nowiczenko

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz