Reklama
konferencjaeuropower.pl

SunRoof i Grenton razem w obszarze energii słonecznej i smart home

SunRoof nawiązał współpracę z Grenton - polskim producentem systemu smart home. Partnerstwo ma na celu promowanie zrównoważonego, ale i komfortowego stylu życia oraz wyznaczenie nowych kierunków w rozwoju ekologicznych i inteligentnych domów.

SunRoof i Grenton: energia słoneczna i smart home
SunRoof i Grenton: energia słoneczna i smart home [Źródło: sunroof.se]

Obie marki połączyła funkcjonalna komplementarność produktów – wytwarzanie energii przez dach solarny i zarządzanie nią poprzez system smart home. Klienci SunRoof i Grenton, którzy skorzystają z idealnie uzupełniających się ofert, maksymalizują wykorzystanie “zielonej” energii. Osiągają oszczędności dzięki darmowej energii słonecznej i inteligentnemu zarządzaniu tą energią. Dodatkowo je zwiększają, generując oszczędności na kosztach oświetlenia i ogrzewania domu, wprowadzając zaawansowaną technologię smart.

To interesująca wiadomość dla inwestorów, którzy poszukują kompleksowych rozwiązań, pozwalających w 100 proc. wykorzystać darmowy prąd z odnawialnych źródeł i podnieść efektywność energetyczną budynku. Dodatkowa wartość dla klientów wynika z zapewnienia im dwóch komplementarnych produktów na tym samym etapie podejmowania decyzji podczas budowy lub remontu domu.

Oznacza to realnie większe korzyści z inwestycji w nowoczesne technologie. Taki model współpracy pozwala przejść od funkcjonalności, wygody, bezpieczeństwa i oszczędności na rachunkach za energię elektryczną, które są najczęściej wskazywanymi cechami inteligentnych domów, do walki ze zmianami klimatycznymi.

Technologiczne powiązanie z Grenton wpisuje się w globalną strategię SunRoof i aktywne wzbogacanie własnego ekosystemu rozwiązań o innowacje naszych partnerów. Pozwoli to na jeszcze lepsze wykorzystanie energii ze słońca i stworzenie infrastruktury, której bazą jest dach solarny zintegrowany z system smart home. Nigdy wcześniej efektywne zarządzanie czystą energią w różnych obszarach codziennego życia nie było tak proste – mówi Lech Kaniuk, współzałożyciel i CEO SunRoof.

Inteligentny dom z dobrą energią

Nowoczesny dom wyróżnia to, że jest ekologiczny i inteligentny. Coraz więcej ludzi decyduje się na energię z odnawialnych źródeł, która przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego, jak również jest najbardziej dostępna i opłacalna ekonomicznie. Kluczowe jest także maksymalizowanie jej zużycia, ponieważ zapewnia to najbardziej wartościowy zwrot z inwestycji.

Z tego powodu rośnie popularność nowoczesnych systemów smart home, które dbają o optymalne wykorzystanie darmowego “zielonego” prądu i podnoszą komfort mieszkania. Badania pokazują, że w 2019 roku już co trzeci budowany w Polsce dom był inteligentny i ten trend dynamicznie się rozwija (wg: Raport o budowie domów w Polsce, Oferteo.pl, 2020).

System Smart Home Grenton  poszerza możliwości inteligentnego domu z dachem solarnym SunRoof. Zapewnia zaawansowaną automatykę, z której korzysta ponad 5 000 domów w 21 krajach. System zintegrowany z technologią solarną przekierowuje nadwyżki energii do miejsc, w których jest potrzebna, np. do ogrzewania pomieszczeń przy użyciu klimatyzatora, mat i folii grzewczych czy grzałki elektrycznej w kaloryferach. Jednocześnie magazynuje, monitoruje i planuje zużycie prądu tak, aby np. w zależności od prognozy pogody, w słoneczne dni pozwolić na większe rozładowanie baterii magazynującej energię z dachu solarnego. Czujniki temperatury, które zbierają informację o warunkach panujących w środku i na zewnątrz domu, umożliwiają redukcję strat ciepła. System Grenton steruje też na odległość m.in. domowym ogrzewaniem, oświetleniem, wentylacją, bramą garażową czy multimediami.

To dla Grenton kolejny konsekwentny krok w budowaniu partnerstw. Współpraca spółek jest przykładem synergii produktowej wiodących i innowacyjnych graczy rynkowych w swoich kategoriach, co w efekcie dla klienta końcowego oznacza m.in.: obniżenie wydatków, np. poprzez dostosowanie mocy oświetlenia zależnie od pory dnia i roku, racjonalizację wykorzystania istniejących w domu zasobów, np. poprzez zwiększenie efektywności wykorzystania systemów fotowoltaiki czy rekuperacji, jak również umożliwienie realizacji zadań, o których domownik zapomni, np. wyłączenie światła w pomieszczeniach, gdzie nikogo nie ma – mówi Jacek Gzyl, współzałożyciel i CEO Grenton.

Współpraca SunRoof i Grenton już przekłada się na pierwsze projekty realizowane z zastosowaniem obu uzupełniających się technologii, które gwarantują mieszkańcom komfortowe życie i elastyczne zarządzanie własną energią. Dodatkowo oba podmioty potwierdzają partnerstwo w ramach kolejnych wspólnych inicjatyw, gdzie ekosystem stworzony przez SunRoof, w kategorii produktów smart home, będzie w całości zaadresowany przez produkty Grenton.

Źródło: sunroof.se

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz