Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

Jak sterować ogrzewaniem inteligentnie?

Zestaw FIBARO do sterowania ogrzewaniem zawiera inteligentne, współpracujące ze sobą głowice, które można zainstalować na grzejnikach, zapewniając najwyższy komfort poprzez temperaturę dobraną do danego pokoju, pory dnia i potrzeb.

Jak sterować ogrzewaniem inteligentnie?
Jak sterować ogrzewaniem inteligentnie? [Źródło: fibaro.com]

⇒ W skład zestawu wchodzą m.in. urządzenia:

Centrala Home Center Lite – kompaktowa centrala zarządzającą urządzeniami Systemu FIBARO przy pomocy intuicyjnej aplikacji. Można wygodnie sterować domem, dzięki dedykowanej aplikacji, asystentom głosowym Amazon Alexa, Google Assistant i Apple Siri lub nawet korzystając z Messengera. Tworząc Home Center Lite, wykorzystano sprawdzone rozwiązania użyte w Home Center 2. Integruje się z większością produktów multimedialnych innych producentów np. smart TV, kamerami, termostatami, systemami alarmowymi i odtwarzaczami multimedialnymi.

The heat controller (głowica termostatyczna) – głowica termostatyczna w oparciu o kubaturę pomieszczenia oblicza czas, jaki potrzebuje, żeby osiągnąć żądaną temperaturę. Co więcej, wartość temperatury można odczytać za pomocą kolorów. Zamiast pojedynczego urządzenia sterującego FIBARO oferuje inteligentne, współpracujące ze sobą głowice, które można zainstalować przy dowolnej liczbie grzejników. FIBARO Heat Controller posiada wygodny i oszczędny w użyciu akumulator, które można podłączyć do standardowych ładowarek do telefonów lub power banków. Głowica obsługuje najbardziej popularne typy zaworów grzejnikowych. Dzięki specjalnym adapterom dołączonym do zestawu można ją zamontować aż na 98% kaloryferów dostępnych na rynku.

Jeśli w domu są pomieszczenia, z których nie korzysta się codziennie, jak pokój gościnny, domowa siłownia lub biuro, to dzięki adaptacyjnemu trybowi pracy, FIBARO Heat Controller obniża temperatury w wybranych przestrzeniach, co ma wpływ na realne oszczędności. Jeżeli FIBARO Motion Sensor wykryje nieplanowany ruch i pomieszczenie będzie ponownie używane, szybko zostanie nagrzane do optymalnej temperatury.

FIBARO Heat Controller jest produkowane w dwóch wersjach – dla systemów opartych na Z-Wave i dla platformy Apple HomeKit. W obu są do dyspozycji aplikacje mobilne, które oferują prostą i szybką konfigurację, łatwą obsługę oraz czytelnie przedstawione kluczowe informacje.

Źródło: fibaro.com.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz