Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Klienci Edison Energia mogą odzyskać 100% energii zmagazynowanej w sieci

„Energia 365” to nowa oferta Edison Energia i Fortum, która jako pierwsza na rynku pozwoli właścicielom mikroinstalacji fotowoltaicznych na realne wykorzystanie 100% energii wyprodukowanej w instalacjach. Elementem wyróżniającym jest obowiązywanie oferty we wszystkich taryfach, przez 24 godziny na dobę oraz możliwość wskazania Dodatkowego Punktu Poboru Energii (DPPE).

Klienci Edison Energia odzyskają 100% energii zmagazynowanej w sieci
Klienci Edison Energia odzyskają 100% energii zmagazynowanej w sieci [Źródło: edisonenergia.pl]

Aktualnie właściciele instalacji fotowoltaicznych korzystają z systemu opustów, a nadwyżki wyprodukowanej energii oddają do sieci. Następnie, zależnie od zapotrzebowania, mogą odzyskać i zużyć na własne potrzeby do 80% przesłanej wcześniej energii. Dzięki ofercie „Energia 365” właściciele mikroinstalacji mogą wykorzystać 100% nadwyżek przekazanych do zmagazynowania w sieci. Edison Energia i Fortum wprowadzają także możliwość wskazania Dodatkowego Punktu Poboru Energii (DPPE), np. innego mieszkania, działki lub domu członka rodziny, aby wykorzystać w nim wyprodukowane nadwyżki.

Wzrost atrakcyjności fotowoltaiki

„Energia 365” zapewni większe oszczędności na rachunkach za prąd. Przede wszystkim dzięki wykorzystaniu 100% wyprodukowanej i zmagazynowanej w sieci energii. Dzięki nadwyżkom będzie można także zmniejszyć rachunki za prąd w Dodatkowym Punkcie Poboru Energii. Wszystkie te elementy przełożą się na szybszy zwrot z inwestycji w fotowoltaikę, niż byłoby to możliwe w standardowym systemie opustów.

We współpracy z Fortum zapewnimy klientom najkorzystniejszą formę bilansowania energii na rynku. Wyróżnia nas możliwość odbioru 100% oddanej do sieci energii, bez względu na taryfę, godzinę czy inne zmienne. Jednocześnie nasi klienci mogą wskazać dodatkowy punkt poboru energii elektrycznej, w którym będą mogli wykorzystać nadwyżki energii. Wierzymy, że dzięki Energia 365 zyskamy wielu nowych klientów, którzy docenią szybki zwrot z inwestycji w fotowoltaikę – komentuje Kamil Sankowski, Członek Zarządu ds. Sprzedaży i współzałożyciel Edison Energia.

Warunki skorzystania z oferty

„Energia 365” dostępna jest dla aktualnych oraz przyszłych klientów Edison Energia z instalacjami PV o mocy do 10 kWp, którzy zdecydują się na podpisanie umowy na dystrybucję energii z Fortum. Oferta obowiązuje niezależnie od posiadanej przez klienta grupy taryfowej – mówi Maciej Kościński, dyrektor odpowiedzialny za sprzedaż energii elektrycznej i gazu do klientów indywidualnych w Fortum.

Wszyscy, którzy zdecydują się na ofertę „Energia 365”, będą mieli 12 miesięcy na wykorzystanie zmagazynowanej energii, a w Dodatkowym Punkcie Poboru Energii przez kolejne 12 miesięcy. W ramach oferty klienci zyskują gwarancję ceny na okres promocji oraz umowę na czas nieokreślony. Będą mogli także skorzystać z szeregu dodatkowych usług, takich jak pakiet Assistance czy pakiety medyczne.

Edison Energia jedną z najszybciej rozwijających się polskich spółek energetycznych

Edison Energia w 2020 roku zajęła 3. miejsce pod względem zainstalowanej mocy w mikroinstalacjach, wśród firm objętych badaniem przeprowadzonym przez Instytut Energetyki Odnawialnej. Oferuje innowacyjne rozwiązania z zakresu fotowoltaiki, ciepła i optymalizacji zużycia energii. Każdego miesiąca realizuje ok. 1200 instalacji w gospodarstwach domowych i firmach. Współkształtuje kierunek polskiej transformacji energetycznej – inwestuje w farmy fotowoltaiczne i jest aktywnym członkiem Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Słonecznej.

Fortum

Fortum to europejska firma energetyczna, która prowadzi działalność w ponad 40 krajach. Dostarczają klientom energię elektryczną, gaz, ciepło i chłód, a także inteligentne rozwiązania, pozwalające na bardziej efektywne wykorzystanie zasobów. Wraz ze spółką zależną – Uniper, są w Europie trzecim największym producentem energii elektrycznej wolnej od CO2. Zatrudniając blisko 20 000 profesjonalistów i osiągając łączne przychody na poziomie 60 miliardów euro, spółki posiadają odpowiednią skalę, kompetencje i zasoby, aby rozwijać się i napędzać transformację energetyczną. Akcje Fortum notowane są na giełdzie Nasdaq  w Helsinkach, a akcje Uniper na giełdzie we Frankfurcie.

Źródło: edisonenergia.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz