Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Wysokie temperatury w sieci? Izoluj matami na siatce!

Temperatury sięgające setek stopni Celsjusza, jakie towarzyszą instalacjom przemysłowym czy rurociągom w sieciach ciepłowniczych, to nie lada wyzwanie pod kątem skutecznej izolacji termicznej. W tak ekstremalnych warunkach sprawdza się materiał trwały jak skała – maty z wełny kamiennej na siatce PAROC.

Wysokie temperatury w sieci? Izoluj matami na siatce! [źródło: paroc.pl]
Wysokie temperatury w sieci? Izoluj matami na siatce! [źródło: paroc.pl]

PAROC, czołowy europejski producent izolacji technicznych i przemysłowych, stworzył specjalny segment produktów przeznaczonych z myślą o najwyższych temperaturach procesów i powierzchni instalacji – nawet do 680°C. Ofertę tworzą wytrzymałe mechanicznie maty o zróżnicowanej gęstości (od 65 do 130 kg/m3) i wyposażone w różne rodzaje pokrycia, przeznaczone do izolacji kotłów, zbiorników, rurociągów, kanałów spalin, kominów.

W wariancie podstawowym mamy maty z wełny kamiennej pokryte siatką ocynkowaną, dostępne również w wersji z siatką ze stali nierdzewnej, np. PAROC Pro Wired Mat WR 680. Produkty te doskonale sprawdzają się zarówno jako izolacja poziomych, jak i pionowych powierzchni rurociągów i innych elementów instalacji.

Jeśli specyfika środowiska roboczego wymaga dodatkowej ochrony stalowych przewodów i urządzeń przed kondensacją pary wodnej, warto wybrać wariant wyposażony w pokrycie ze standardowej (PAROC Pro Wired Mat WR 680 AL1) lub wzmacnianej folii aluminiowej (PAROC Pro Wired Mat WR 680 AluCoat), która stanowi skuteczną barierę dla wody i pary wodnej.

Skuteczna ochrona przed CUI

Co więcej, maty na siatce do zastosowań przemysłowych PAROC skutecznie minimalizują ryzyko korozji pod izolacją (CUI). Produkty posiadające oznaczenie „WR” zachowują doskonałe właściwości hydrofobowe w temperaturach nawet do 300°C, co potwierdzają testy przeprowadzone przez Eurofins, wiodącą na świecie, niezależną grupę laboratoriów.

Maty na siatce PAROC wchłaniają 0,1 kg/m2 wody – 10 razy mniej od najbardziej wymagającej normy EN 13472. Co nie mniej istotne, produkty utrzymują minimalny czas występowania środowiska korozyjnego pomiędzy rurociągiem, a materiałem izolacyjnym. Włóknista, porowata struktura wełny umożliwia odsączenie dowolnej ilości wody i odparowanie wilgoci.

Produkty PAROC WR są także bezpieczne do użycia w połączeniu z procesami malowania. Potwierdza to najbardziej rygorystyczna klasą zgodności LABS (osłabienie zwilżenia lakieru), zgodnie ze standardem VDMA-24364.

Wszystkie powyższe cechy sprawiają, że maty na siatce do zastosowań przemysłowych z wełny kamiennej PAROC stanowią idealne rozwiązanie do izolacji lub modernizacji sieci ciepłowniczych i rurociągów przemysłowych, w których zachodzi potrzeba nie tylko skutecznej izolacji termicznej, lecz także niezawodnej ochrony przed działaniem wody i wilgoci.

image processing20220414 284671 1l4yo5c

źródło: www.paroc.pl

PAROC
ul. Gnieźnieńska 4,
Trzemeszno 62-240
Telefon: +48 61 468 21 90
www: Przejdź na stronę Paroc Polska
Email: [email protected]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz