Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

Płyta izolacyjna PAROC UNS 34. Kiedy liczy się każdy centymetr

Czy istnieje izolacja, którą z powodzeniem ocieplimy podłogi, ściany zewnętrzne i dach? A gdyby tak jeszcze połączyć bardzo niską „lambdę”, najwyższą klasę reakcji na ogień i właściwości wyciszające? Wszystkie te cechy charakteryzują ogólnobudowlaną płytę PAROC UNS 34.

Budynek niskoenergetyczny - obiekt referencyjny Paroc
Budynek niskoenergetyczny - obiekt referencyjny Paroc [Źródło: paroc.pl]

PAROC UNS 34 to elastyczna płyta z wełny kamiennej, której cechą charakterystyczną jest niezwykle niski współczynnik przenikania ciepła na poziomie λ = 0,034 W/mK. Rozwiązanie zostało zaprojektowane specjalnie z myślą o budynkach energooszczędnych, pasywnych i zeroenergetycznych, w przypadku których inwestorzy pragną osiągnąć jak najwyższe parametry termoizolacyjne. W połączeniu z uniwersalnym zastosowaniem produkt pozwala na ograniczenie grubości wymaganej izolacji podłóg, fasad czy poddaszy.

Równie istotną cechą płyty jest jej wysoka wytrzymałość mechaniczna. Pomimo swojej elastyczności, wełna kamienna nie osiada i nie kurczy się z biegiem lat, dlatego nie traci swoich właściwości izolacyjnych przez cały okres eksploatacji budynku. Dzięki zwiększonej gęstości produkt charakteryzuje się podwyższoną odpornością na wewnętrzną konwekcję ciepła, zachowując właściwości cieplne niezależnie od warunków panujących na zewnątrz. Rozwiązanie stoi na straży komfortu cieplnego użytkowników, zarówno zimą, jak i latem.

Oprócz właściwości termoizolacyjnych płyta PAROC UNS 34 oferuje wszystkie zalety naturalnego materiału, jakim jest wełna kamienna. Najwyższa klasyfikacja reakcji na ogień A1 oznacza, że rozwiązanie jest klasyfikowane jako niepalne i nierozprzestrzeniające ognia. Spośród wszystkich rozwiązań z rodziny wełen mineralnych, wełna kamienna wytrzymuje w środowisku o najwyższej temperaturze, dzięki czemu stanowi pewny punkt pasywnej ochrony przeciwpożarowej budynku.

Jako materiał porowaty, wełna kamienna podnosi izolacyjność akustyczną konstrukcji, a jednocześnie umożliwia wymianę powietrza z otoczeniem, zapewniając zdrowy mikroklimat wnętrz.

Źródło: paroc.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz