Reklama
https://www.ceo-odnawialna.pl/

Polska i Dania o suwerenności energetycznej

Bezpieczeństwo energetyczne oraz współpraca w zakresie odnawialnych źródeł energii, efektywności energetycznej oraz ciepłownictwa to główne tematy rozmów minister klimatu i środowiska Anny Moskwy z Ole Toftem, Ambasadorem Królestwa Danii w Polsce. W trakcie spotkania, które odbyło się 9 grudnia 2022 r., podkreślono bardzo dobry stan polsko-duńskich stosunków energetycznych.

Polska i Dania o suwerenności energetycznej
Polska i Dania o suwerenności energetycznej [źródło: www.gov.pl]

zadowoleniem potwierdzam ogromne zaangażowanie Danii w uruchomienie gazociągu „Baltic Pipe” i nieustające wsparcie w realizację tego projektu. Jest to jedna z kluczowych inwestycji infrastrukturalnych, wspierających bezpieczeństwo i suwerenność energetyczną nie tylko Polski, ale też państw naszego regionu. Jest to szczególnie istotne w świetle barbarzyńskiej agresji Rosji na Ukrainę– powiedziała minister Anna Moskwa.

Dania jest jednym z najważniejszych partnerów Polski we współpracy energetycznej, zarówno w sferze wzmacniania bezpieczeństwa energetycznego, jak również w obszarze rozwoju odnawialnych źródeł energii i ciepłownictwa. W kontekście rozwoju sektora OZE, Polska stoi przed licznymi wyzwaniami, jeśli chodzi o inwestycje potrzebne do uruchomienia morskich wiatraków.

Musimy kształcić i szkolić kadry dla przemysłu wiatrowego, który rozwijamy. Wsparcie duńskich firm, mających duże doświadczenie w tej dziedzinie, może okazać się bardzo pomocne– zaznaczyła minister klimatu i środowiska.

Ambasador Ole Toft potwierdzając duńskie zainteresowanie wsparciem Polski w procesie budowania gospodarki niskoemisyjnej podkreślił, że dla jego kraju Polska jest rynkiem z ogromnym potencjałem rozwoju w obszarze OZE.

Źródło: gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz