Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

NFOŚiGW zaprasza na konferencję NFOŚiGW „Ciepłownia na odpady – inwestycja bezpieczna i zrównoważona”

Konferencję pod hasłem: „Ciepłownia na odpady – inwestycja bezpieczna i zrównoważona”, odbędzie się 22 czerwca br. Będzie ona odbywała się w formule hybrydowej: w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz online.

NFOŚiGW zaprasza na konferencję NFOŚiGW „Ciepłownia na odpady – inwestycja bezpieczna i zrównoważona”[źródło: www.gov.pl]
NFOŚiGW zaprasza na konferencję NFOŚiGW „Ciepłownia na odpady – inwestycja bezpieczna i zrównoważona”[źródło: www.gov.pl]

Na konferencji, zorganizowanej w formule prelekcji, paneli i warsztatów, wystąpią eksperci Ministerstwa Klimatu i Środowiska, prezesi banków, przedstawiciele państwowych instytucji ochrony środowiska, naukowcy, praktycy branży odpadowej, reprezentanci branżowych izb i organizacji oraz członkowie zarządu NFOŚiGW.

Będzie to okazja do dyskusji oraz wymiany informacji i opinii na temat systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w Polsce, zwłaszcza w zakresie ich spalania i wykorzystania w ciepłownictwie.

Podczas spotkania będzie można zapoznać się z ofertą banków wspierających samorządowe inwestycje w branży odpadowej i „spalarniowej” oraz z możliwościami skorzystania ze wsparcia finansowego w ramach programów NFOŚiGW.
Przedstawiony zostanie najnowszy dorobek ekspercki i naukowy w zakresie termicznego przekształcania odpadów, wymiany doświadczeń z praktykami gospodarki odpadowej. Będzie możliwość zapoznania się ze stanem i perspektywami rozwoju spalarni w polskiej gospodarce komunalnej.

Część warsztatowa dotyczyć będzie zasad i warunków korzystania z pomocy publicznej w dofinansowaniu budowy spalarni odpadów, w tym będzie można uzyskać instrukcje jak „krok po kroku” wypełniać wnioski, a także uzyskać wszechstronne informacje, dane i porady dotyczące np. oceny finansowej inwestycji, czy wskaźników i efektów przedsięwzięcia.

źródło: www.gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz