Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

NFOŚiGW kontynuuje wspieranie wykorzystania OZE przez rolników indywidualnych

Prawie 1,5 miliona zł dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej otrzyma, na budowę mikrobiogazowni prywatne gospodarstwo rolne w woj. śląskim. Będzie to pierwsze tego rodzaju dofinansowanie udzielone ze środków Funduszu Modernizacyjnego, w ramach programu pn. Energia dla wsi.

NFOŚiGW kontynuuje wspieranie wykorzystania OZE przez rolników indywidualnych
NFOŚiGW kontynuuje wspieranie wykorzystania OZE przez rolników indywidualnych

W ramach projektu zaplanowano budowę mikrobiogazowni rolniczej zasilanej substratem stałym z dominującym obornikiem bydlęcym, co pozwoli na wytwarzanie energii elektrycznej i cieplnej w warunkach wysokosprawnej kogeneracji. Efektem inwestycji będzie ograniczenie emisji CO2 do atmosfery a także zaopatrzenie gospodarstwa beneficjenta w energię. Dodatkowo powstały w wyniku procesu poferment, będzie wykorzystywany w całości jako nawóz w gospodarstwie beneficjenta. Termin zakończenia budowy biogazowni przewidziano na lipiec przyszłego roku. Umowa o dofinansowanie została zawarta w czerwcu br.

Miliard złotych programu Energia dla wsi w formie dotacji i pożyczek ma istotnie zwiększyć wykorzystanie odnawialnych źródeł energii na terenach gmin wiejskich i wiejsko – miejskich.

Z programu mogą skorzystać: spółdzielnie energetyczne lub jej członkowie, powstające spółdzielnie energetyczne, a także rolnicy. Szczegółowe warunki pozyskiwania dofinansowania z NFOŚiGW są dostępne pod adresem: Energia dla wsi – Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – Portal Gov.pl (www.gov.pl).

Źródło: gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz