Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Menlo Electric rusza z akcją charytatywną dla szkół – firma zapewnia darmowy montaż instalacji fotowoltaicznych

Menlo Electric, wiodący dostawca sprzętów fotowoltaicznych, uruchamia wraz z partnerami projekt charytatywny Energy to power your future. W ramach tego programu placówki edukacyjne i instytucje dbające o rozwój najmłodszych otrzymają całkowicie za darmo instalacje fotowoltaiczne. Pierwszy montaż odbędzie się w Dzień Dziecka, 1 czerwca 2022 roku w jednej ze szkół podstawowych w Sosnowcu. Akcja ma charakter cykliczny, dlatego instalację może otrzymać więcej placówek. Kolejne edycje obejmą także inne europejskie rynki.

Menlo Electric rusza z akcją charytatywną dla szkół – firma zapewnia darmowy montaż instalacji fotowoltaicznych [źródło: www.menloelectric.com]
Menlo Electric rusza z akcją charytatywną dla szkół – firma zapewnia darmowy montaż instalacji fotowoltaicznych [źródło: www.menloelectric.com]

W tym roku spółka Menlo Electric uruchomiła program CSR Energy to power your future, nawiązujący nazwą do misji spółki, która brzmi Energy to power your business. Celem projektu jest dostarczenie placówkom wspierającym rozwój dzieci i młodzieży darmowych instalacji fotowoltaicznych. Środki zaoszczędzone dzięki redukcji kosztów energetycznych będą mogły zostać przeznaczone na realizację inicjatyw edukacyjnych oraz działań zabezpieczających przyszłość podopiecznych tych placówek. W pierwszą edycję akcji zaangażowane są aż cztery podmioty:

Menlo Electric – koordynator i pomysłodawca
● Proeko Energy – wykonawstwo i audyt
● Jinko Solar – dostawca modułów
● Sungrow – dostawca falowników

Data rozpoczęcia projektu jest symboliczna, bowiem już w tegoroczny Dzień Dziecka pierwsza instalacja fotowoltaiczna zostanie zamontowana na Szkole Podstawowej nr 15 im. Stefana Żeromskiego w Sosnowcu, w której zarówno kadra, jak i uczniowie podejmują liczne działania na rzecz wspierania potrzebujących rodzin. Obecnie szkoła zapewnia pomoc i wsparcie psychologiczno – pedagogiczne wielu dzieciom wraz z ich rodzinami. Prowadzone są zajęcia logopedyczne oraz terapeutyczne. Ponadto, poprzez organizację regularnych inicjatyw, szkoła pozyskuje środki na pomoc najuboższym, również uchodźcom z Ukrainy. Dotychczas placówka udzieliła wsparcia 30 rodzinom z tego kraju, a dzieciom zapewniła niezbędne przybory szkolne oraz darmowe posiłki. Wspólnie z rodzicami, przyjaciółmi szkoły, sponsorami i zaprzyjaźnionymi placówkami zostało wyremontowane i wyposażone mieszkanie dla rodziny z Ukrainy.

Szkoła Podstawowa nr 15 w Sosnowcu, na której zostanie zamontowana pierwsza instalacja w ramach programu „Energy to power your future”

Uważamy, że to niezwykle istotne, aby instytucje, które zapewniają edukację i troszczą się o przyszłość młodych ludzi miały zapewnione odpowiednie środki do realizacji swoich celów. Inflacja i wzrost cen energii to wyższy koszt prowadzenia działalności. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za wychowanie przyszłych pokoleń, dlatego powstała inicjatywa “Energy to power your future – wyjaśnia Marta Walendzewicz, Członek Zarządu Menlo Electric.

 

Bardzo się cieszę, że nasza firma może partycypować w tak szczytnym projekcie. Jinko Solar odpowiada za dostarczenie 81 paneli fotowoltaicznych Cheetah 320, dzięki którym instalacja w Sosnowcu będzie miała łączną moc 25 kW. Jestem przekonany, że ta instalacja będzie ważnym wsparciem dla placówki i pokryje zapotrzebowanie energetyczne obiektu – wyjaśnia Marcin Jędrachowicz, kierownik sprzedaży na Europę Wschodnią w Jinko Solar.

 

W Sungrow jesteśmy zawsze zainteresowani współpracą przy projektach, które mają ułatwić wszystkim potrzebującym dostęp do ekologicznej energii zgodnie z naszym mottem: Clean power for all. Do projektu realizowanego dla szkoły w Sosnowcu dostarczyliśmy falownik SG20RT, który pomoże szkole uniezależnić się od rosnących kosztów energii i kontynuować jej niezwykle ważną pracę – dodaje Robert Von Wahl, Head of CEE w Sungrow Europe.

 

Organizatorzy akcji nie zamierzają poprzestać na jednym montażu. Projekt będzie realizowany cyklicznie, dlatego placówki, które podejmują inicjatywy na rzecz dzieci i młodzieży, mogą zgłaszać chęć udziału w kolejnych edycjach. Dotyczy to przede wszystkim szkół, domów dziecka, świetlic i innych placówek pracujących z dziećmi i młodzieżą. Firma zapowiada, że kolejne edycje tego projektu będą także realizowane zagranicą, na rynkach działania Menlo Electric. Zgłoszenia przyjmowane są na adres mailowy [email protected]. Każde zgłoszenie zostanie indywidualne rozpatrzone przez koordynatorów akcji.

źródło: www.menloelectric.com

 

Menlo Electric
ul. Puławska 2, Warszawa
www.menloelectric.com
[email protected]
Telefon: +48 535 697 729
Osoba kontaktowa: Krystyna Kacperska
[email protected]

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz