.
Reklama
https://powermeetings.eu/
.

Roczny raport SolarEdge na temat zrównoważonego rozwoju

Firma SolarEdge Technologies ogłosiła wydanie Raportu Zrównoważonego Rozwoju 2022, szczegółowo opisującego postępy poczynione w ramach strategii zrównoważonego rozwoju Spółki w obszarach Środowisko, Społeczeństwo, Zarządzanie (ESG) i reprezentującego jej zaangażowanie w odpowiedzialność i przejrzystość wobec interesariuszy. Z raportu wynika, że 50% firm z amerykańskiej listy Fortune 100 posiada technologię SolarEdge na swoich dachach.

Roczny raport SolarEdge na temat zrównoważonego rozwoju
Roczny raport SolarEdge na temat zrównoważonego rozwoju

Do końca 2022 r. ponad 2,78 miliona domów było wyposażonych w systemy fotowoltaiczne SolarEdge. Ponad 31 milionów ton metrycznych gazów cieplarnianych było unikanych rocznie dzięki wykorzystaniu systemów fotowoltaicznych SolarEdge.

Reklama
oknonet.pl

Rok 2022 był kluczowy dla branży solarnej, ponieważ zarówno popyt na energię, jak i ceny nadal rosły, uchwalono historyczne przepisy, a technologia PV rozszerzyła wdrożenie na magazynowanie i zarządzanie energią. Jako kluczowy gracz w tej branży, do końca 2022 roku ponad 2,78 miliona domów na całym świecie było wyposażonych w systemy fotowoltaiczne SolarEdge, a 50% firm z amerykańskiej listy Fortune 100 ma technologię SolarEdge w co najmniej jednej ze swoich lokalizacji. Dzięki tak szerokiemu zastosowaniu naszych rozwiązań, pomagamy wspierać ogólnoświatowe przejście na czyste, rozproszone i odnawialne wytwarzanie i zużycie energii. Równolegle kontynuujemy postępy na naszej drodze do ulepszenia naszych korporacyjnych praktyk ESG, a nasz Raport Zrównoważonego Rozwoju szczegółowo opisuje wiele sposobów, w jakie realizujemy naszą obietnicę zasilania przyszłości energii poprzez nasze produkty, ludzi i praktyki biznesowe – stwierdził Zvi Lando, dyrektor generalny SolarEdge.

Strategia zrównoważonego rozwoju SolarEdge wykorzystuje wysokowydajną, inteligentną technologię energetyczną do zasilania przyszłości energii, mając na celu zapewnienie pozytywnego wpływu na ludzi i społeczeństwo.

Poniżej wymieniono niektóre z najważniejszych punktów raportu:

  • dzięki zastosowaniu systemów fotowoltaicznych SolarEdge zoptymalizowanych pod kątem prądu stałego, rocznie unika się emisji 31 milionów ton metrycznych CO2e, co odpowiada trwałemu usunięciu z dróg ~6,7 miliona samochodów benzynowych na całym świecie;
  • 100% naszych zakładów produkcyjnych i badawczo-rozwojowych posiada certyfikaty zgodności z normami ISO w zakresie zarządzania jakością, środowiskiem i bezpieczeństwem;
  • 88% odpadów wytworzonych przez nasze zakłady w 2022 r. zostało poddanych recyklingowi lub odzyskanych do postaci energii;
  • ocena ISS ESG wśród 10% najwyżej ocenianych spółek w sektorze komponentów elektronicznych;
  • wzmocnione praktyki odpowiedzialnego zaopatrzenia, wymagające od dostawców i producentów kontraktowych spełnienia wymogów środowiskowych, społecznych i etycznych. Przeprowadzono pierwsze audyty na miejscu w celu zapewnienia zgodności;
  • postępy w realizacji naszych celów ilościowych w zakresie zwiększania równości płci wśród pracowników firmy, z naciskiem na badania i rozwój oraz stanowiska kierownicze.

ESG to zbiór zasad dot. odpowiedzialności środowiskowej, społecznej i tej odnoszącej się do ładu korporacyjnego, którymi powinien kierować się każdy przedsiębiorca, stawiający na zrównoważony rozwój swojego biznesu. Kompozycja tych trzech elementów nadaje firmie wiarygodności i wpływa na zaufanie klientów oraz akcjonariuszy. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę SolarEdge, który nieprzerwanie od 2018 roku przedstawia raporty zrównoważonego rozwoju. Naszym celem jest nie tylko rozwijanie biznesu, ale także aktywne wspieranie zielonej transformacji w Polsce poprzez budowanie świadomości społecznej odnośnie korzyści płynących z wykorzystywania odnawialnych źródeł energii  – dodaje Michał Marona, Country Manager w SolarEdge Technologies Poland.

Źródło: SolarEdge

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz