Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Legnica otrzymała dofinansowanie na przebudowę oczyszczalni ścieków

Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A., dzięki pomocy finansowej z NFOŚiGW, przeprowadzi inwestycję rozbudowy i modernizacji części biologicznej lokalnej oczyszczalni ścieków.

Legnica otrzymała dofinansowanie na przebudowę oczyszczalni ścieków [źródło: www.gov.pl]
Legnica otrzymała dofinansowanie na przebudowę oczyszczalni ścieków [źródło: www.gov.pl]

Głównym celem będzie utrzymanie jakości ścieków oczyszczonych na odpowiednim poziomie wymaganym prawem polskim i unijnym oraz zapewnienie stabilnej i bezawaryjnej pracy oczyszczalni nawet przy nagle i intensywnie zmieniających się warunkach pogodowych.
Wsparcie przez NFOŚiGW projektu nastąpi poprzez dofinansowanie w postaci niskooprocentowanej pożyczki w wys. 18,4 mln zł, przy całości kosztu na poziomie 22,7 mln zł.

Realizacja przedsięwzięcia przez LPWiK pozwoli podwyższyć przepustowość oczyszczalni w jej części biologicznej i dostosować ją do maksymalnej spodziewanej ilości ścieków, tj. do 32 tys. m3/d (157 tys. RLM).

Prace projektowane na oczyszczalni obejmą modernizację istniejących obiektów i instalacji (m.in. komory rozdziału do osadników wtórnych i komory osadu recyrkulowanego) oraz budowę nowych obiektów i instalacji (m.in. osadnika wtórnego, pompowni osadu recyrkulowanego, komór predenitryfikacji, instalacji do usuwania piany w komorach denitryfikacji, układu pomiarowego przepływu ścieków czy rozdzielnic NN). Przewidziano również rozbudowę systemu AKPiA (aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki) oraz sieci międzyobiektowych. Także teren wokół nowych i modernizowanych obiektów zostanie odpowiednio zagospodarowany.

Efektem ekologicznym inwestycji ma być uzyskanie przepustowości urządzeń/ obiektów poddanych modernizacji na poziomie 157 tys. RLM (wskaźnik ten określa wielokrotność ładunku zanieczyszczeń zawartych w ściekach ogólnych w stosunku do jednostkowego ładunku zanieczyszczeń w ściekach z gospodarstw domowych, odprowadzanych od jednego mieszkańca w ciągu doby)- informuje NFOŚiGW.

źródło: www.gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz