.
Reklama
https://kongresmove.pl/pl
.

Dlaczego warto inwestować w OZE ?

Przede wszystkim inwestując w OZE, ponosząc jedynie koszt urządzeń, (np. fotowoltaika, pompa ciepła, kolektory słoneczne) otrzymujemy dostęp do nieograniczonych zasobów darmowej energii. Ponadto, żywotność obecnie produkowanych urządzeń OZE kilkukrotnie przewyższa okres zwrotu inwestycji, co sprawia, że często zaledwie po kilku latach zaczynamy zarabiać na naszej instalacji.

Dlaczego warto inwestować w OZE ? [źródło: www.sunex.pl]
Dlaczego warto inwestować w OZE ? [źródło: www.sunex.pl]

Jest to sytuacja odwrotna niż na przykład przy zakupie nowego samochodu, kiedy jego wartość maleje z każdym rokiem, a koszty eksploatacji rosną. OZE to również niższe koszty budowy domu – mniejsza powierzchnia kotłowni (brak składu paliwa) oraz brak konieczności zakupu wkładu kominowego.

Reklama
oknonet.pl

Kolejnym powodem, dla którego warto inwestować w OZE, jest niezależność energetyczna nieruchomości. Uniezależnienie się od cen paliw konwencjonalnych powoduje, że OZE stanowi zabezpieczenie przed wzrostem kosztów utrzymania budynku. Jest to szczególnie istotne w kontekście uwolnienia cen gazu dla odbiorców detalicznych już w 2024 roku.

Należy też zwrócić uwagę na opublikowaną przez rząd „Politykę energetyczną Polski do 2040 roku”, która zakłada całkowite odejście od spalania węgla w gospodarstwach domowych w miastach już w 2030 r. Inne krajowe regulacje prawne już teraz wprowadzają coraz bardziej restrykcyjne warunki techniczne odnośnie efektywności energetycznej budynków. Osiągnięcie wymagań odnośnie zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną poprzez ograniczenie jedynie strat ciepła budynku bez wykorzystania OZE jest już praktycznie nieosiągalne w 2021 roku.

Nie można zapomnieć o aspekcie ekologicznym. W obecnych czasach świadomość społeczeństwa odnośnie szkodliwości smogu i powodującej go niskiej emisji stoi już na bardzo wysokim poziomie. Wielu inwestorów indywidualnych poszukuje nieruchomości na terenach, na których nie znajdują się starsze budynki zasilane przez tzw. „kopciuchy”. Powoduje to, że instalacje oparte na OZE, które są zeroemisyjne, stanowią idealne rozwiązanie dla nowoczesnych budynków.

źródło: www.sunex.pl

 

Sunex
ul. Piaskowa 7,
47-400 Racibórz
728 396 288
[email protected]
www.sunex.pl
facebook.com
www.linkedin.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz