.
Reklama
https://kongresmove.pl/pl
.

Menlo Electric z umową finansowania o wartości ponad 30 mln zł

Menlo Electric poinformował o podpisaniu umowy finansowania z mBankiem o wartości powyżej 30 mln zł. Finansowanie ma wesprzeć międzynarodowy rozwój spółki.

Menlo Electric z umową finansowania o wartości ponad 30 mln zł [źródło: www.menloelectric.com]
Menlo Electric z umową finansowania o wartości ponad 30 Menlo Electric z umową finansowania o wartości ponad 30 mln zł [źródło: www.menloelectric.com]

Tylko w zeszłym roku należące do Grupy R.Power, największego polskiego dewelopera farm fotowoltaicznych, Menlo Electric dostarczyło sprzęt wykorzystany do realizacji instalacji fotowoltaicznych o mocy przekraczającej 250 MW, a więc o mocy podobnej do 1 bloku węglowego w elektrowni Turów. W tym roku firma chce znacznie zwiększyć skalę działalności swoich zagranicznych oddziałów, w czym pomóc ma pozyskane finansowanie.

Reklama
oknonet.pl

 

Bardzo intensywnie rozwijamy się poza Polską, zarówno w Unii Europejskiej, jak i poza nią. Szczególnie istotne jest dla nas zwiększenie skali działalności na najszybciej rosnących rynkach OZE w Europie, jak Hiszpania i państwa Europy Środkowo-Wschodniej — mówi Marta Walendzewicz, Członek Zarządu ds. Finansowych w Menlo Electric.

 

mBank fiansuje OZE w Polsce, w 2021 roku przeznaczył na kredytowanie budowy nowych farm wiatrowych i fotowoltaicznych miliard złotych. Zgodnie z nową strategią zapewni 10 mld złotych finansowania zielonym branżom, aby wspomóc ekotransofrmację polskiej gospodarki – wyjaśnia Adam Pers, wiceprezes mBanku ds. bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej.

 

W ubiegłym roku przychody Menlo Electric przekroczyły 50 mln euro. Polska hurtownia współpracuje z inwestorami, dystrybutorami i instalatorami z 16 państw w UE oraz m.in. z Wielkiej Brytanii i Ukrainy. Spółka operuje z 7 centrów magazynowych w głównych hubach logistycznych na kontynencie. Menlo Electric jest oficjalnym dystrybutorem marek Jinko, JA Solar, Risen, SolarEdge, FoxESS, Sungrow i Nibe.

źródło: www.menloelectric.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz