Reklama
http://www.multitherma.com/

Apator z rozwiązaniami dla OZE na targach ENEX

Targi ENEX w Kielcach, które odbędą się w dn. 8-9 marca 2023 r. będą doskonałą okazją aby poznać rozwiązania Grupy Apator dla energetyki rozproszonej. Magazyny energii dla stabilizacji sieci i efektywnego wykorzystania zielonej energii, to najnowsze rozwiązania proponowane przez Apator.

Apator z rozwiązaniami dla OZE na targach ENEX
Apator z rozwiązaniami dla OZE na targach ENEX

Grupa Apator proponuje szereg rozwiązań dla zmieniającego się rynku energetyki, są to produkty: liczniki energii elektrycznej, zabezpieczenia, sterowniki, magazyny energii, czy cyfrowe systemy nadzoru OZE.

O wszystkich proponowanych rozwiązaniach będzie można porozmawiać z przedstawicielami firmy, a także wysłuchać prelekcji Szymona Piaseckiego, Menedżera Produktu ds. OZE, który w pierwszy dzień konferencji (8 marca) opowie więcej o jednym z zastosowań magazynów energii, jako narzędzia umożliwiającego stabilizację parametrów sieci.

Grupa Apator zdobyła doświadczenie w produkcji i uruchomieniu takiego rozwiązania w gminie Ochotnica Dolna, wykonując pilotażowy projekt magazynu energii, który pomógł mieszkańcom gminy w rozwiązaniu problemu rozłączania prosumenckich instalacji fotowoltaicznych. Magazyn energii poprawił jakość napięcia i ustabilizował parametry sieci, dzięki czemu zwróciły się nakłady poniesione na inwestycje w OZE.

Magazyny energii stają się nieodłącznym elementem transformacji energetycznej. Pozwalają na osiąganie zysków poprzez efektywne wykorzystanie zielonej energii. Ich zastosowanie docenią także przedsiębiorstwa, które dzięki kumulacji energii w magazynie, mogą bez przeszkód i przerw w działalności realizować zamierzone zadania. Urządzenia umożliwiają też osiąganie samowystarczalności energetycznej, kumulację energii i wykorzystywanie jej na potrzeby własne, kiedy jej brakuje lub w momentach kiedy jest najdroższa, dzięki czemu ograniczane są koszty.

Uczestnictwo razem z Grupą Apator podczas wydarzenia pozwoli na wymianę doświadczeń oraz zdobycie nowej wiedzy odnośnie magazynowania energii, poznanie aspektów technicznych, budowy magazynu i korzyści, jakie niesie za sobą jego instalacja.

Apator będzie można spotkać na wspólnym stoisku z Polskim Stowarzyszeniem Magazynowania Energii: hala F, stoisko F-34.

Źródło: apator.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz