.
Reklama
https://powermeetings.eu/
.

W Środzie Śląskiej powstaje pierwsze w Polsce osiedle ogrzewane wodorem

Pierwszym w Polsce miastem, które będzie mogło się pochwalić oryginalnym, a zarazem unikatowym projektem w skali kraju jest Środa Śląska. W tym mieście powstaje osiedle drewnianych domów, które będą ogrzewane wodorem.

W Środzie Śląskiej powstaje pierwsze w Polsce osiedle ogrzewane wodorem [źródło: pddsa.com.pl]
W Środzie Śląskiej powstaje pierwsze w Polsce osiedle ogrzewane wodorem [źródło: pddsa.com.pl]

Innowacyjna powstanie dzięki zawartej współpracy dwóch firm. List intencyjny w tej sprawie podpisały w październiku Polskie Domy Drewniane i SES Hydrogen należąca do Grupy Sescom.

Reklama
oknonet.pl

Wodór to pierwiastek z dużym potencjałem, podobnie jak paliwa kopalne może być stabilnym źródłem energii. Ma stosunkowo niską temperaturę spalania i nie wytwarza dwutlenku węgla oraz innych cząstek powodujących powstawanie smogu. Nowoczesne metody pozyskiwania wodoru są oparte na energii pochodzącej z odnawialnych źródeł.

W naszej działalności koncentrujemy się nie tylko na rozwijaniu rynku budownictwa z drewna. Cały czas poszukujemy nowych sposobów na to, żeby nasze inwestycje były jak najbardziej nowoczesne, ekologiczne, energooszczędne, przyjazne dla człowieka i środowiska. Zależy nam także, by angażować w te działania najlepsze polskie firmy. Rozwój technologii wodorowej w obszarze dostarczania energii i ogrzewania mieszkań, który chcemy realizować wspólnie z firmą Sescom, doskonale wpisuje się w te cele. Oprócz planów ogrzewania wodorem naszych domów w Środzie Śląskiej podpisaliśmy także list intencyjny o powołaniu Dolnośląskiej Doliny Wodorowej – mówi w komunikacie Tomasz Szlązak, Prezes Zarządu Polskich Domów Drewnianych S.A.

Rozwijanie zielonych technologii wodorowych jest niezbędne, jeśli chcemy osiągnąć długotrwałe cele ograniczenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Nasza firma już od ponad 10 lat pracuje nad technologiami wodorowymi, wdrażając i rozwijając nowe koncepcje techniczne i technologiczne, w tym objęte patentami. Współpraca z Polskimi Domami Drewnianymi jest dla nas bardzo ważnym etapem na drodze do upowszechniania wodoru w budownictwie mieszkaniowym – mówi Sławomir Halbryt, Prezes Zarządu SES Hydrogen oraz Sescom S.A.

Osiedle w Środzie Śląskiej to pierwsze, w którym wykorzystany zostanie wodór jako energia. Ta inwestycja to początek większego projektu, PDD była jednym z podmiotów, które podpisały list intencyjny dotyczący powołania Dolnośląskiej Doliny Wodorowej.

Energia pochodząca z wodoru jest również ważnym elementem europejskiej strategii osiągania neutralności klimatycznej. Zakłada ona, że do 2050 r. udział wodoru w koszyku energetycznym Europy wzrośnie z obecnego poziomu poniżej 2% do 13–14%.

źródło: pddsa.com.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz