Reklama
https://h2poland.com.pl/

Strategia wodorowa PKN Orlen – powstaną 3 nowe stacje

25 października 2022 r., podpisana została umowa dotycząca realizacji inwestycji między PKN Orlen, a Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W myśl programu w Wałbrzychu, Poznaniu i Katowicach staną trzy ogólnodostępne stacje tankowania wodoru.

Strategia wodorowa PKN Orlen - powstaną 3 nowe stacje
Strategia wodorowa PKN Orlen - powstaną 3 nowe stacje

Zgodnie z założeniami dotyczącymi inwestycji, stacje tankowania wodoru w Katowicach i Poznaniu zostaną uruchomione w drugiej połowie 2023 r., w Wałbrzychu z początkiem 2025 r. Stacja w Poznaniu posiadać będzie trzy punkty ładowania, w Katowicach i w Wałbrzychu planowane są po dwa punkty ładowania. To kolejny realny krok na drodze do wdrożenia kompleksowej strategii wodorowej koncernu. Do 2030 r. Grupa Orlen na inwestycje w wodór planuje przeznaczyć ok. 7,4 mld zł.

Reklama
oknonet.pl

Ostatni rok był krokiem milowym na drodze budowy gospodarki wodorowej w Polsce. 2 listopada 2021 r. Rada Ministrów przyjęła Polską Strategię Wodorową do roku 2030 z perspektywą do roku 2040. W 2021 roku zostało też zawarte Porozumienie sektorowe na rzecz rozwoju gospodarki wodorowej.

Ma ono na celu rozwój nowego sektora gospodarki, prowadzony ze szczególnym naciskiem na wzrost local content, tj. udziału polskich przedsiębiorców w łańcuchu dostaw. Stronami porozumienia jest ponad 250 podmiotów z Polski i z zagranicy.

Źródło: gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz