Reklama
https://homecomfort.com.pl/

Przyszłość technologiczna sektora OZE na Enex! W programie targów premierowe prezentacje, konkursy i liczne atrakcje

Najnowsze modele pomp ciepła z najwyższym współczynnikiem efektywności, jednostka klimatyzacji z wbudowanym ekranem i możliwością oglądania telewizji, falowniki z funkcją zasilania rezerwowego oraz naścienne ładowarki do pojazdów elektrycznych – to tylko część z premierowych rozwiązań dla domu i przemysłu, które prezentowane będą podczas targów Enex. 26. edycja wydarzenia odbędzie się od 7 do 8 lutego w Targach Kielce.

Przyszłość technologiczna sektora OZE na Enex! W programie targów premierowe prezentacje, konkursy i liczne atrakcje
Przyszłość technologiczna sektora OZE na Enex! W programie targów premierowe prezentacje, konkursy i liczne atrakcje

Enex z nowymi rekordami

Wyniki ubiegłorocznej edycji targów Enex to dowód na to, że to właśnie Targi Kielce są miejscem spotkań wiodących firm w branży energetycznej z różnych regionów świata. We wszystkich siedmiu halach kieleckiego ośrodka prezentowane będą nowe trendy z sektora oze. W nadchodzącej edycji targów Enex, od 7 do 8 lutego swoją obecność zadeklarowało ponad 300 firm z 14 krajów m.in. z Austrii, Chin, Grecji, Holandii, Niemiec, Singapuru, Polski, Turcji, Wielkiej Brytanii i Włoch. Są to m.in. producenci systemów zarządzania energią i urządzeń do wytwarzania energii odnawialnej, dostawcy technologii związanych z energetyką słoneczną i systemów magazynowania energii, przedstawiciele firm oferujących rozwiązania z zakresu efektywności energetycznej oraz monitorowania i optymalizacji zużycia energii, a także organizacje badawcze i instytuty naukowe zajmujące się energią odnawialną.

Hybrydowe pompy ciepła, jednostka klimatyzacji z wbudowanym
ekranem umożliwiającym oglądanie telewizji oraz urządzenie w
kształcie plecaka do mycia paneli fotowoltaicznych

Podczas największego w Polsce spotkania branży odnawialnych źródeł energii, nie zabraknie prezentacji innowacyjnych technologii z zakresu m.in. pomp ciepła, fotowoltaiki i elektromobilności. Szereg nowości przygotowała firma Panasonic, która zaprezentuje najnowszej generacji pompę ciepła powietrze-woda Aquarea z serii M, komercyjną pompę ciepła – AQUA G-BLUE, a także agregaty klimatyzacyjne z funkcją grzania. Premierę będzie miała również nowa pompa ciepła od LG z niesztampowym designem, wykorzystująca czynnik chłodniczy R290. Na stoisku marki będzie można zapoznać się z funkcjonowaniem trzech nowych jednostek wewnętrznych klimatyzacji. Jedna z nich wyróżnia się dzięki wbudowanemu ekranowi, który oprócz obsługi jednostki, daje możliwość obejrzenia telewizji. Firma NIBE wystąpi z nowym typoszeregiem gruntowych pomp ciepła, w tym jednostki NIBE S1156 i S1256, które pobiły kolejny rekord efektywności wśród pomp ciepła marki NIBE, osiągając roczny współczynnik na poziomie 6,22. Premierowo prezentowane będą również: pompa ciepła Altherma 3 R MT od Daikin, a także komercyjna i hybrydowa pompa ciepła Elga Ace od BDR Thermea. Nie zabraknie nowości także z zakresu fotowoltaiki. Bardzo ciekawym rozwiązaniem od marki Viessmann będzie falownik Vitocharge – inwerter połączony z bateriami, dzięki czemu może on pracować jako magazyn energii. Partner strategiczny targów Enex – firma Fronius zaprezentuje unikalny falownik – GEN24. Dzięki innowacyjnej aktualizacji oprogramowania Fronius UP może on w każdej chwili stać się falownikiem hybrydowym z opcjonalną funkcją pełnego zasilania rezerwowego (Full Backup) oraz możliwością podłączenia do magazynu energii. Firma Projoy zaprezentuje nowe, panelowe bezpieczniki PEFS, mikroinwertery o mocach od 400 do 3000 W oraz stacje ładowania samochodów elektrycznych. Wszyscy zainteresowani tematem czyszczenia modułów fotowoltaicznych będą mogli zapoznać się podczas targów z produktami firmy Lehmann m.in. z urządzeniem w kształcie plecaka ułatwiającym mycie paneli. Nowości nie zabraknie również w obszarze elektromobilności – w portfolio marki Garo znajdzie się najnowszy naścienny wallbox AC, wyposażony w aplikację Garo Connect.

O pompach ciepła, fotowoltaice i magazynowaniu energii podczas branżowych spotkań

Kieleckie targi branży energetycznej to okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń, zdobycia najnowszych informacji oraz identyfikację trendów podczas konferencji i branżowych spotkań. Tradycją Enexu stały się już ogólnopolskie wydarzenia takie jak: Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii Solar+ poświęcone branży PV, kwestiom związanym z przyszłością fotowoltaiki w Polsce i dynamicznym rozwojem magazynów energii oraz Forum Pomp Ciepła, które będzie okazją do poznania nowości technicznych i produktowych z branży pomp ciepła oraz techniki grzewczej, możliwości dofinansowań na ten rodzaj technologii, a także wymiany doświadczeń branży instalacyjnej. Po raz pierwszy, w trakcie targów zorganizowane zostanie forum Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii – Pesa Smart Energy Forum – spotkanie dla inwestorów w magazyny energii, dystrybutorów, instalatorów oraz wszystkich szukających rzetelnej wiedzy na temat rynku i technologii magazynowania energii.

Miasto z energią – MiastOZE z licznymi prezentacjami

Goście targów Enex mogą odwiedzić MiastOZE – wielką strefę wystawienniczą tworzoną przez redakcję GLOBEnergia. Tam będzie można zapoznać się z ofertą kilkudziesięciu wiodących firm w branży z najnowocześniejszymi urządzeniami dostępnymi na rynku. Nie zabraknie również gier i konkursów z cennymi nagrodami, konferencji z bogatym programem merytorycznym, a także premier produktowych najnowszych rozwiązań OZE.

Instalacja fotowoltaiczna i samochód elektryczny do wygrania w konkursach organizowanych przez Corab

W trakcie targów Enex, w strefie MiastOZE firma Corab S.A. organizuje turniej skierowany dla najlepszych firm w branży fotowoltaicznej w Polsce. Zgłoszone drużyny będą walczyły o tytuł Instalatora Roku 2024 oraz nagrodę główną – kompletną instalację fotowoltaiczną o mocy 6kW. Celem organizatorów jest znalezienie najskuteczniejszych praktyk przy montażu fotowoltaiki oraz wyłonienie ekipy instalatorów, którzy sprawnie przygotują do działania instalację fotowoltaiczną. W innym z konkursów organizowanych przez Corab będzie Corab Encor, w którym nagrodą główną będzie samochód elektryczny marki Audi, model Q4 e-tron.

Auta elektryczne, hybrydowe i wodorowe w Strefie Elektromobilności

W Strefie Elektromobilności prezentowane będą najnowsze modele aut elektrycznych, hybrydowych, a nawet wodorowych. Dotychczas, w strefie elektromobilności można było obejrzeć już najnowsze modele aut takich marek jak: Tesla, Hyundai, Opel, Peugeot, Audi, Volkswagen, Skoda i Cupra. Chętni mogą również skorzystać z jazdy testowej niektórymi z
elektryków.

Youtuberzy OZE na targach Enex

Fani elektromobilności oraz wszelkich kwestii dot. odnawialnych źródeł energii mogą spotkać na targach Enex najbardziej znanych Youtuberów, których pasją są nowoczesne technologie służące oszczędności energii i mające pozytywny wpływ na środowisko. Będzie to okazja do rozmowy,wymiany doświadczeń i poglądów, zebrania autografu i zrobienia wspólnego zdjęcia. Gośćmi ubiegłorocznej edycji targów byli m.in. Waldek z kanału „Pompa ciepła i PV”, Sławomir – prowadzący kanał „Panele fotowoltaiczne”, Michał z kanału „Na prąd po Polsce”, „Tomasz Żyłka PV”, Bartek z kanału „Smart Dom 2.0” oraz Robert „mrAkumulator”.

Na kolejną, 26. edycję Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii Enex zapraszamy od 7 do 8 lutego 2024 roku do Targów Kielce. Partnerem strategicznym tegorocznej edycji targów Enex została firma Fronius Polska. Do grona Partnerów dołączyły również firmy FoxESS oraz Kostal.

 

Wstęp bezpłatny na targi po zarejestrowaniu: https://www.targikielce.pl/enex/rejestracja-zwiedzajacych-2024
Więcej informacji na stronie: www.targikielce.pl/enex

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz