Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Logistyka w trosce o najwyższą jakość powietrza

Technologie zapewniające jakość powietrza w pomieszczeniach takie jak klimatyzatory, pompy ciepła lub oczyszczacze powietrza, można znaleźć w domach prywatnych i nieruchomościach komercyjnych. Specjalizujący się w produkcji tego rodzaju rozwiązań Daikin, z siedzibą w Japonii, w zakresie logistyki swoich urządzeń już od ponad pięciu lat polega na firmie DACHSER. Teraz, dzięki nowej lokalizacji magazynu w Ingolstadt w Bawarii współpraca między firmami osiągnęła kolejny poziom.

Logistyka w trosce o najwyższą jakość powietrza
Logistyka w trosce o najwyższą jakość powietrza

Z Japonii na cały świat: Firma Daikin, założona w Japonii w 1924 roku, jest obecnie jednym z wiodących dostawców w dziedzinie ogrzewania, klimatyzacji, wentylacji, oczyszczania powietrza i chłodnictwa – z lokalizacjami na całym świecie. To także prawdziwy lider innowacji. Już w 1936 roku, producent wyposażył pociągi w Japonii w systemy klimatyzacji, co było znaczącą innowacją w tamtych czasach. Kolejna miała miejsce pod koniec lat 60-tych, kiedy to firma wprowadziła pierwszy system klimatyzacji oparty na technologii pomp ciepła. Od tego czasu Daikin uważa się za pioniera i lidera innowacji w dziedzinie technologii klimatyzacji. Obecnie producent oferuje innowacyjne rozwiązania w zakresie jakości powietrza w pomieszczeniach i dystrybuuje je na całym świecie. Klimatyzatory, pompy ciepła, oczyszczacze powietrza czy systemy wentylacji – te urządzenia można znaleźć w prywatnych gospodarstwach domowych lub obiektach komercyjnych i przemysłowych.

Wraz z postępem innowacji nastąpił również silny wzrost firmy. W latach 70-tych Daikin otworzył oddział w Belgii, po czym w latach 90-tych nastąpiła ekspansja w postaci kolejnych oddziałów i utworzenia filii w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. W 1998 roku Daikin otworzył spółkę zależną w Unterschleissheim niedaleko Monachium w Niemczech, działającą jako DAIKIN Airconditioning Germany. Działalność firmy obejmuje sprzedaż wysokiej jakości, energooszczędnych systemów grzewczych, pomp ciepła i systemów klimatyzacji dla rynku mieszkaniowego, komercyjnego i przemysłowego. Od tego czasu Niemcy stały się ważną lokalizacją dla prac badawczo-rozwojowych, a także produkcji wysokiej klasy rozwiązań grzewczych i klimatyzacyjnych.

Daikin współpracuje z firmą DACHSER w Monachium od 2017 roku. Jako zaufany partner logistyczny, DACHSER zajmuje się magazynowaniem i dystrybucją produktów z Unterschleissheim do klientów Daikin działających na niemieckim rynku. Usługi logistyczne dla Daikin są obsługiwane przez DACHSER Monachium przy wykorzystaniu sieci drobnicowej operatora logistycznego. Obsługą klienta zajmuje się dział Corporate Key Account Management firmy DACHSER.

Rozwój we współpracy z partnerem logistycznym

Teraz współpraca między Daikin i DACHSER osiągnęła kolejny poziom. W Ingolstadt obie firmy otworzyły niedawno magazyn, który zapewnia Daikin miejsce na początkowe 16 900 palet. Budynek wyposażono w najnowocześniejszą technologię i rozwiązania logistyczne usprawniające przetwarzanie zamówień. Dzięki temu Daikin może zarówno skrócić czas dostawy, jak i obniżyć koszty. Nowy magazyn został zbudowany zgodnie z wysokimi standardami efektywności. Zastosowano w nim pompy ciepła, a na dachu zainstalowano panele słoneczne. Ponadto DACHSER wykorzystuje w magazynie wózki widłowe z napędem litowo-jonowym.

Nowy obiekt odgrywa kluczową rolę w strategii przyszłego rozwoju Daikin w Niemczech, a jego potencjał jest daleki od wyczerpania. Chcąc być przygotowanym na nadchodzące wymagania klientów w zakresie wydajności, obiekt posiada możliwości rozbudowy.

Nie ma zatem przeszkód, aby wspólnie rozwijać się również na poziomie globalnym. DACHSER pracuje dla Daikin także w Austrii czy Nowej Zelandii. Tam też operator logistyczny może pochwalić się współpracą na niezawodnym poziomie.

Źródło: DACHSER

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz