Reklama
https://www.targikielce.pl/enex

Projekt nowelizacji ustawy o OZE z poprawką parasolową uzyskał poparcie komisji senackiej

W dniu wczorajszym tj. 15 lutego 2022 roku odbyło się posiedzenie komisji senackiej w sprawie projektu nowelizacji ustawy o OZE. Przewiduje ona korzystne rozwiązania dla samorządów uczestniczących w programach parasolowych dotyczących fotowoltaiki. Ostatecznie przyjęto ustawę bez poprawek.

Projekt nowelizacji ustawy o OZE z poprawką parasolową uzyskał poparcie komisji senackiej [źródło: www.senat.gov.pl]
Projekt nowelizacji ustawy o OZE z poprawką parasolową uzyskał poparcie komisji senackiej [źródło: www.senat.gov.pl]

Nowelizacja ustawy zakłada, że osoba, która zawarła w terminie do 31 marca 2022 roku umowę na zakup, montaż lub dofinansowanie mikroinstalacji z jednostką samorządu terytorialnego, lub innym uprawnionym podmiotem w ramach projektów parasolowych i grantowych, a dodatkowo złożyła prawidłowo i skutecznie wniosek o przyłączenie mikroinstalacji w terminie do dnia 31 grudnia 2023 roku będzie mogła dokonać rozliczenia wytworzonej i pobranej energii elektrycznej na dotychczasowych zasadach — tj. w systemie opustów.

Reklama
oknonet.pl

W trakcie dwóch posiedzeń komisji senackich — Komisji Nadzwyczajnej do spraw Klimatu oraz łączone posiedzenie Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności i Komisji Środowiska senatorowie poparli projekt nowelizacji ustawy o OZE w całości.

W dalszej kolejności projekt ustawy trafi na 37. posiedzeniu Senatu, które odbędzie się dziś 16 lutego 2022 roku. Głosowanie nad ustawą znalazło się na trzecim miejscu w harmonogramie posiedzenia Senatu.

źródło: www.senat.gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz