Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

Kolejna odsłona Platformy Ekspertów Efektywności Energetycznej wystartuje wkrótce

W marcu wystartuje kolejna odsłona Platformy Ekspertów Efektywności Energetycznej. Ma ona stać się m.in.: miejscem skupiających sprawdzonych i wiarygodnych doradców dla inwestorów w Czystym Powietrzu.

Kolejna odsłona Platformy Ekspertów Efektywności Energetycznej wystartuje wkrótce [źródło: www.peee.gov.pl]
Kolejna odsłona Platformy Ekspertów Efektywności Energetycznej wystartuje wkrótce [źródło: www.peee.gov.pl]

Z kolejnych funkcjonalności PEEE zaczną korzystać potencjalni beneficjenci m.in. programu Czyste Powietrze. Dotychczas dostępna była tylko funkcjonalność rejestracji i zakładania konta dla ekspertów. Na ten moment usprawnienia umożliwią przyszłym beneficjentom programu kontakt z wiarygodnym ekspertem, który doradzi, jakie najbardziej opłacalne działania podjąć, by przeprowadzić termomodernizację domu i wymienić przestarzałe źródło ciepła. Najpierw planowany jest pilotaż dla beneficjentów z terenu województwa śląskiego i kujawsko-pomorskiego. Następnie, gdy Platforma zostanie sprawdzona w praktyce, zebrane będą pierwsze opinie od jej użytkowników, NFOŚiGW planuje rozbudowę PEEE oraz rozszerzenie jej zasięgu na cały kraj w drugiej połowie 2022 roku — informuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Platforma EEE jest narzędziem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a jej celem jest ułatwienie nawiązania kontaktu między osobami planującymi wymianę „kopciucha” w swoim domu lub częściową bądź kompleksową termomodernizację budynku, a ekspertami w dziedzinie efektywności energetycznej budynku. Eksperci mogą pomóc w podjęciu racjonalnej decyzji opartej na technicznych i ekonomicznych przesłankach.

Platforma jest dostępna dla każdego, a żeby z niej skorzystać, wystarczy wejść na stronę PEEE, wyszukać eksperta, z którego usług chce się skorzystać i po zalogowaniu umówić się na spotkanie w celu omówienia potrzeb i zakresu modernizacji. Użytkownicy będą mieli do wyboru dwa rodzaje usług: konsultację lub wykonanie audytu energetycznego. Warto przypomnieć, że katalog kosztów kwalifikowanych w programie Czyste Powietrze uwzględnia we wniosku o dofinansowanie możliwość refundacji audytu energetycznego (do 1 tys. zł).

Nadal trwa nabór na ekspertów efektywności energetycznej. Na ten moment kilkudziesięciu ekspertów przeszło już pozytywnie proces weryfikacji zgłoszeń.

źródło: www.gov.pl

 www.peee.gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz